Apartamenty w górach – szlakiem najlepszych kurortów i uzdrowisk

Marzysz o relaksującym weekendzie w SPA, gdzie mógłbyś odetchnąć świeżym powietrzem? A może chciałbyś wybrać się na kilkugodzinną wędrówkę? Wiosną możesz zrealizować swoje plany! Zarezerwuj jeden z apartamentów w górach i odkryj niesamowitą magię południowej części Polski.

Polskie góry oferują… morze niezapomnianych atrakcji. Zobacz, jak ciekawie możesz spędzić urlop w Beskidach, Tatrach oraz Sudetach.

Apartamenty w górach – Beskidy

Beskidy to wyjątkowo malownicze góry, idealne na spokojne spacery. Wiosną delikatne zbocza pokrywają się licznymi trawami, a na drzewach zaczynają kwitnąć pierwsze pąki. Na piesze wędrówki polecane są szczyty:

  • Skrzyczne (1257 m n.p.m.),
  • Barania Góra (1220 m n.p.m.),
  • Małe Skrzyczne (1201 m n.p.m.).

ss-spons-apartamenty-w-gorach-szlakiem-najlepszych-kurortow-i-uzdrowisk-2

W Beskidach położone są 3 miejscowości, w których warto zarezerwować jeden z wyjątkowych apartamentów. Są to: Ustroń, Wisła oraz Krynica Zdrój. Apartamenty górskie w tych miastach są idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych, jak i podróżujących samotnie. W każdym z miejsc dostępne są podstawowe sprzęty AGD i RTV oraz wygodne łóżka. Do niektórych apartamentów można także przyjeżdżać z psami.

Apartamenty w górach – Tatrach

Tatry to najwyższe góry w Polsce, których szlaki prowadzą na liczne wzniesienia i szczyty. Jeśli chcesz odkryć wiosenne piękno Tatr, koniecznie odwiedź Dolinę Pięciu Stawów z najpopularniejszym i najpiękniejszym Morskim Okiem. Przekonaj się także, dlaczego warto zobaczyć tatrzańskie wodospady, w tym słynne Wodogrzmoty Mickiewicza.

ss-spons-apartamenty-w-gorach-szlakiem-najlepszych-kurortow-i-uzdrowisk-3

Apartamenty w Tatrach znajdują się w Zakopanem oraz w Kościelisku. Jeśli chcesz zarezerwować nocleg blisko centrum miasta, w niedalekiej odległości od Krupówek, wybierz nocleg w Krzeptówkach, Premium Nosal Resort lub Starej Polanie. Jeśli jednak preferujesz spokojniejszą okolicę, gdzie jesteś otoczony naturalnymi krajobrazami, sprawdź dostępność apartamentów w Kościelisku np. noclegi Chotarz, Osada Domków Góralskich lub Czajki.

Apartamenty w górach – Sudety

Sudety to jedne z najciekawiej uformowanych gór w całej Europie i na świecie. Choć nie są one tak wysokie jak Tatry, w niektórych ich częściach można spotkać liczne jaskinie, zapadliska oraz półki skalne. Cechują się także bardzo zmiennym klimatem, co jest zauważalne zwłaszcza wiosną.

ss-spons-apartamenty-w-gorach-szlakiem-najlepszych-kurortow-i-uzdrowisk-4

Najciekawsze szczyty w Sudetach to:

  • Śnieżka (1602 m n.p.m.) w Karkonoszach,
  • Śnieżnik (1425 m n.p.m.) w Karkonoszach,
  • Wysoka Kopa (1126 m n.p.m.) w Górach Izerskich.

Apartamenty w górach sudeckich znajdują się w Świeradowie Zdroju, Szklarskiej Porębie oraz Karpaczu. Każde z tych miejsc usytuowane jest w malowniczych dolinach, z których łatwo znaleźć najważniejsze szlaki górskie.

Zastanawiasz się, który apartament na wiosenny urlop będzie dla Ciebie najlepszy? Wejdź na stronę Sun & Snow i porównaj wszystkie oferty z noclegami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*