Aplikacje mobilne przydatne w podróży

Aplikacje podróżnicze to niebywale użyteczne programy, z których warto korzystać podczas urlopu. Poznaj najlepsze z nich!

W podróż z komórką

Lubisz wyjeżdżać, a wolne dni spędzane w domu uważasz za stratę czasu? Jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo, że drzemie w Tobie dusza podróżnika. Urlop, wakacje, błogie lenistwo, a może aktywny wypoczynek? Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, to jedynie kwestia Twoich upodobań, a najważniejsze są niepowtarzalne emocje, doświadczenia oraz masa wspomnień, które zabierzesz ze sobą z podróży.

Jednym z kluczowych elementów, o którym nie możesz zapomnieć podczas swojego wyjazdu, jest funkcjonalny telefon komórkowy. Praktyczne aplikacje mobilne do pobrania ze sklepu (często za darmo), są nadzwyczaj przydatne w czasie każdego urlopu. Poznaj część z nich – sprawdzą się znakomicie na tak klasowym telefonie, jak Sony Xperia X.

Tanie bilety ze smartfonem

Jednym z najważniejszych elementów podróżowania jest sprawne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Nawet w przypadku stacjonarnych wakacji musisz zaleźć sposób, w jaki dotrzesz do celu. I tu właściwie w każdym przypadku niezastąpiony będzie jakościowy telefon z odpowiednimi aplikacjami.

Przy korzystaniu z różnorodnych środków komunikacji praktycznym rozwiązaniem jest porównywanie ofert przewoźników za pomocą mobilnych wyszukiwarek. Najpopularniejszymi aplikacjami tego typu są: Momondo, SkyScanner czy GoEuro. Każda z nich oferuje duży wybór połączeń – wystarczy wpisać interesujące Cię daty oraz miejsce początkowe i docelowe. Wszystkie propozycje możesz sortować m.in. pod względem ceny czy długości podróży.

A co w sytuacji, gdy na urlop wybierasz się własnym autem? Żaden problem – aby wybrać najkrótszą lub najszybszą drogę, skorzystaj z mobilnej nawigacji. Niekwestionowanym liderem jest w tym momencie Google Maps. Aplikacja ta posiada najbardziej aktualny zbiór map i jest zwyczajnie najdokładniejsza. Do działania potrzebuje jednak stałego połączenia z Internetem, opcjonalnie możesz więc wybrać takie programy, jak Sygic czy Maps.me.

Zarezerwuj nocleg z Sony Xperia X

Niektórzy preferują spontaniczne wyjazdy i poszukiwanie noclegu w ostatniej chwili, inni natomiast wolą zarezerwować coś znacznie wcześniej. W każdej z tych sytuacji warto skorzystać z aplikacji mobilnej, która działa nadzwyczaj szybko i pozwala na wybór komfortowego noclegu po zaledwie kilku kliknięciach w wyświetlacz.

Największym zaufaniem użytkowników cieszy się portal Booking.com. Przy większości rezerwacji nie musisz wpłacać zaliczki, a w sytuacji awaryjnej odwołasz swój pobyt bez żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie wyniki możesz wyświetlać pod kątem lokalizacji, standardu, usług dodatkowych oraz oczywiście ceny.

Alternatywnymi programami, z których możesz skorzystać, są np. Trivago czy Hotels.com. Pierwsza z aplikacji reklamuje się jako portal, który pokrywa różnicę w cenie, jeśli znajdziesz tę samą ofertę w tańszej wersji. Tak odważna deklaracja sama w sobie świadczy o wysokiej jakości propozycji zakwaterowania na Trivago.

Inne przydatne aplikacje

Chociaż kwestie związane z komunikacją i noclegiem są kluczowymi w przypadku każdej podróży, to praktycznych aplikacji na telefon taki jak Sony Xperia X jest znacznie więcej. I tak podczas zagranicznych wyjazdów warto korzystać z Przelicznika walut – dzięki temu w każdej chwili sprawdzisz cenę danego towaru w złotówkach.

Dużą popularnością wśród osób podróżujących cieszy się Trip Advisor. Aplikacja ta pozwala na ocenianie lokali, obiektów i atrakcji oraz wystawianie im opinii. Dzięki temu sprawdzisz ceny i godziny otwarcia restauracji, aquaparku czy muzeum.

Warto też pamiętać o teoretycznie mniej ważnych aplikacjach – np. programie do obsługi Twojego konta bankowego, translatorze, prognozie pogody czy programie do obróbki zdjęć i materiałów wideo, o ile lubisz dzielić się zapisanymi materiałami z bliskimi. A z takim telefonem, jak Sony Xperia X, każdą fotografię lub film w mgnieniu oka opublikujesz w social media!

O Artykuł zewnętrzny

1 Comment on Aplikacje mobilne przydatne w podróży

  1. Aplikacje mobilne to teraźniejszość i przyszłość.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*