Atrakcje turystyczne Bułgarii

Już od bardzo dawna, Bułgaria pod względem turystycznym była dla Polaków bardzo atrakcyjnym krajem. W czasach komunistycznych, wyjazd do tego kraju, traktowany był niemalże jak wjazd do najlepszych kurortów turystycznych.

Także i dzisiaj, sporo naszych rodaków decyduje się na wyjazd na wczasy do tego kraju, a determinującym argumentem, oczywiście oprócz pięknej pogody i ciekawych miejsc, jest niska cena, jaką za taki wyjazd musimy zapłacić.

Baza noclegowa i turystyczna w Bułgarii

Pomimo tego, że podobnie jak i Polska kraj ten znajdował się pod silnym wpływem komunizmu, nigdy nie zapominano tu o turystyce i o profitach, jakie w związku z nią można uzyskać. W związku z tym w Bułgarii mamy bardzo dużo hoteli a także punków gastronomicznych. Część z nich powstała jeszcze właśnie we wspomnianych komunistycznych czasach, jednakże dużo mamy tutaj też i nowoczesnych hoteli, które spełniają wszelkie wymagania współczesnych turystów. Podobnie wygląda też sprawa, jeśli chodzi o bazę gastronomiczną. W restauracjach podje się zarówno tradycyjne, miejscowe potrawy, jak i te znane na całym Świecie. W związku z tym, na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Najciekawsze miejsca dla turysty w Bułgarii

Bułgaria obfituje w wiele ciekawych miejsc, które powinien zobaczyć każdy turysta. Poniżej przedstawiamy kila z nich:

Rezerwat przyrodniczy Pobiti Kamani – znany jako „Kamienny Las”. Leży około 30 km na wschód Warny. Na piaszczystych wydmach można zobaczyć setki kamiennych kolumn. Chociaż do niedawna myślano, że powstały one przy pomocy rąk ludzkich, to jednak zostały one wykształcone przez naturę.

Jeździec z Madary – wpisana na listę UNESCO jedna z najbardziej znanych atrakcji Bułgarii. W skale, tuż nad miasteczkiem Madara, znajduje się 23 metrowa postać rycerza i towarzyszącego mu psa. Postać ta jest wyryta w skale. Prawdopodobnie dzieło to ma kilkaset lat.

Półwysep Kaliakra i klify Kamiennego Brzegu – półwysep wysunięty jest na długość ponad 2 km w morze. Ma on wysokość 70 metrów, a zbudowany jest z piaskowców i wapieni, w których znajdują się liczne jaskinie i groty. Nieco dalej na północny – wschód, znajduje się wioska Kamienny Brzeg, gdzie klify opadają do morza na wysokość 100 metrów.

Góry Strandża – doskonałe miejsce dla tych, których chcą uciec od zgiełku z plaży i wielkich kurortów turystycznych. Są to niskie góry, w których znajduje się niezliczona ilość szlaków turystycznych, zarówno pieszych jak i rowerowych. Znajduje się tu wiele gospodarstw agroturystycznych, gdzie można spróbować tradycyjnych potraw i napić się miejscowego wina.

Nesber – zdaniem wielu osób, najpiękniejsze miasto w Bułgarii. W całości wpisane na listę UNESCO. Znajduje się tu prawdziwa mieszanka wpływów tureckich, rosyjskich, bizantyjskich, greckich czy weneckich. Miasto położone jest na wyspie, która jest położona z lądem groblą. Wybierając się do tego miasta, koniecznie trzeba zobaczyć wiatraki i kolejkę (ciuchcię). Nesbar charakteryzuje się wspaniała zabudową i wieloma cerkwiami, powstałymi wiele wieków temu.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem http://obozymlodziezowe.turystyka.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*