Chcesz poprawić jakość życia intymnego? Skorzystaj z laserowej ginekologii estetycznej!

Kobiece miejsca intymne to niezwykle wrażliwe organy – podatne są na częste infekcje i zmiany hormonalne, ich wygląd radykalnie zmienia się pod wpływem starzenia, a ciężki poród może je kompletnie osłabić. Ginekologia estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się korektą wyglądu miejsc intymnych oraz leczeniem dolegliwości związanych z utratą sprawności narządów płciowych. Ginekologia estetyczna z powodzeniem wykorzystuje nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej, takie jak laser Mona Lisa Touch.

Do czego wykorzystywana jest laseroterapia w ginekologii estetycznej?

Zabiegi laserowe są bardzo skuteczne w leczeniu kobiecych problemów intymnych – leczą nietrzymanie moczu, zmniejszają wargi sromowe i obkurczają pochwę. Jednym słowem mówiąc – laserowa ginekologia estetyczna jest w stanie poprawić komfort życia kobiety! Każdy z tych zabiegów można wykonać za pomocą nowoczesnego lasera Mona Lisa Touch, który został stworzony z myślą o pięknie i komforcie intymnym kobiety. Bezpieczeństwo, mała inwazyjność i szybka rekonwalescencja to cechy wyróżniające laseroterapię od metod chirurgicznych.

Leczenie nietrzymania moczu

Zabieg na nietrzymania moczu laserem Mona Lisa Touch wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz delikatnie wprowadza do pochwy. Laser oddziałuje na ścianki pochwy generując wiele mikrourazów w śluzówce, co przyczynia się do powstawania nowych komórek. Laseroterapia powoduje gruntowną przebudowę całej śluzówki pochwy i, co najważniejsze, wzmocnienie przedniej ściany pochwy, która jest szczególnie osłabiona w przypadku nietrzymania moczu.

Korzyści z zabiegu:

 • redukcja problemu nietrzymania moczu,
 • odzyskanie komfortu fizycznego i psychicznego,
 • poprawa jakości życia intymnego,
 • krótki okres rekonwalescencji – po około 3 dniach można wrócić do życia seksualnego.

Plastyka warg sromowych

Laserowa korekta warg sromowych, nazywana inaczej labioplastyką, pozwala na zmniejszenie i wymodelowanie zbyt dużych, zdeformowanych lub asymetrycznych warg sromowych. Jest to bezpieczny zabieg ginekologii estetycznej, który polega na wycięciu nadmiaru skóry z warg sromowych i nadaniu im nowego kształtu. Jak podkreślają eksperci z krakowskiego Centrum DER-MED, labioplastyka laserowa, w przeciwieństwie do zabiegu z użyciem skalpela, nie powoduje krwawienia, ponieważ laser stymuluje koagulację tkanki i przyspiesza gojenie. Plastyka krocza za pomocą lasera zmniejsza też ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych. Użycie skalpela sprawia, że zwiększa się zwartość i elastyczność tkanki w leczonym miejscu.

Korzyści z zabiegu:

 • skrócenie zbyt długich warg sromowych, które powodują dyskomfort w codziennym życiu,
 • estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych,
 • odzyskanie pewności siebie i radości z życia seksualnego.

Rewitalizacja pochwy

Laserowa rewitalizacja pochwy to niezwykle precyzyjny, skuteczny i nieinwazyjny zabieg ginekologii estetycznej. Jego celem jest obkurczenie pochwy i odbudowa błony śluzowej, a przy okazji niesie ze sobą również inne korzyści, np. zmniejszenie problemu nietrzymania moczu. Na czym polega zabieg? Do wnętrza pochwy oraz w okolice jej wejścia wprowadzana jest specjalna głowica, która emituje energię laserową. Następuje kontrolowane ogrzanie tkanek. Skutkiem jest skrócenie włókien kolagenowych w skórze. Ścianki pochwy stają się bardziej napięte i elastyczne, a błona śluzowa lepiej nawilżona.

Korzyści z zabiegu:

 • odbudowa błony śluzowej,
 • poprawa nawilżenia pochwy,
 • obkurczenie pochwy i zwiększenie jej elastyczności,
 • zniwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Więcej o laserowych zabiegach ginekologii estetycznej przeczytasz na stronie: https://krakow.dermed.pl/pl/treatments-categories/ginekologia-estetyczna/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*