Dekoracyjne odświeżacze powietrza

Podobno każdy dom pachnie inaczej- według mnie jest to w 100% prawda. Na ten zapach składa się wiele czynników: wiek budynku oraz z czego został wykonany, rodzaj i stan mebli, ilość tkanin i w czym zostały wyprane oraz dekoracje. Mimo to każdy z nas boryka się czasem z problemem nieprzyjemnych woni w naszym domu.

Może temu zaradzić wywietrzenie i wyczyszczenie pomieszczeń oraz upranie tkanin, które się tam znajdują. Jednak gdy to nie pomaga, trzeba sięgnąć po odświeżacze, które nie popsują wystroju, a ładnie go uzupełnią. Spróbuję podrzucić Wam na to kilka pomysłów.

Świeca zapachowa

Dla mnie bardzo fajny dodatek. Ma wiele zastosowań: poza ładnym zapachem i dekoracją, relaksuje oraz stwarza piękny nastrojowy i romantyczny klimat. W sklepach jest szeroka gama świec o różnorakich wielkościach, kształtach, kolorach i co najważniejsze- zapachach. W sieciówkach można je zdobyć za bardzo niską cenę, a koneserzy mogą się zaspokoić produktami wykonywanymi ręcznie z naturalnych składników.   Niestety świece działają dosyć krótko i trzeba na nie uważać w kwestiach bezpieczeństwa (szczególnie, gdy ma się małe dzieci). Mimo to, bardzo za nimi przepadam! J

Kadzidełko

Z pomysłowymi podkładkami lub stojakami mogą dodać uroku wnętrzu. Są dostępne prawie w każdym sklepie i bardzo tanie. Oczywiście wybór zapachów również jest ogromny. Kadzidełka na pewno są bardziej długotrwałe niż świece, mają też mocniejszy zapach- minusem jest dla mnie to, że ten zapach jest czasami zbyt mocny oraz zostaje po nich brzydki pył, który rozmazuje się na meblach.

Olejek eteryczny

W połączeniu z kominkiem daje świetny efekt. Pięknie wygląda, usuwa brzydkie zapachy, a także może być zastosowany do leczniczej lub relaksującej aromaterapii J Można go stosować do kominka, nawilżacza powietrza, suszu kwiatowego i elektrycznych aromatyzatorów. Wydaje mi się, że jest trwalszy i mocniejszy niż świeca, a równie dostępny i tani. Dla mnie nie ma żadnych minusów – jest po prostu wspaniały!

Rattanowe patyczki

Ten ciekawy sposób to buteleczka wypełniona esencjonalnym zapachem. Za pomocą ratanowych patyczków umieszczonych w naczyniu do złudzenia przypominającym flakonik na kwiaty wypełni dane pomieszczenie przyjemnym aromatem. Aby dawał super efekty, należy co kilka dni przekręcać patyczki do góry nogami i uzupełniać buteleczkę. Pięknie prezentuje się w każdym typie wnętrz, ładnie się z nim komponując a zarazem nie rzucając się w oczy…

Kwitnący kwiat zapachowy

W skład zestawu wchodzi elegancka buteleczka z drewnianą nakrętką wypełniona olejkiem zapachowym oraz duży kwiat zakończony sznureczkiem. Sznurek należy włożyć do buteleczki z olejkiem – dzięki temu kwiat nasiąknie pięknym zapachem i będzie go rozprzestrzeniał po pomieszczeniu. Bardzo ładnie to wygląda, a rezultaty są bardzo dobre.

Jest wiele pomysłów na połączenie pięknego z użytecznym, aby pozbyć nieprzyjemnych zapachów. Nie jest to ani trudne, ani drogie. Tylko od Was zależy jaki sposób wydaje nam się najlepszy. Mam nadzieję, że chociaż troszkę ułatwiłam Wam wybór.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*