Fakty i mity na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to jedna z lepiej udokumentowanych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Skuteczność osocza w kwestii poprawy jakości skóry, przeciwdziałania starzeniu skóry oraz łysieniu została udowodniona naukowo. Nie powinien zatem dziwić fakt, że zabiegi osoczem bogatopłytkowym cieszą się tak dużą popularnością wśród pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Czy jednak wiemy już wszystko na temat działania tej wyjątkowej substancji? Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące terapii osoczem bogatopłytkowym!

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest stężoną zawiesiną autologicznych płytek krwi w stosunkowo małej objętości samego osocza. W osoczu znajdziemy bogactwo komórek i czynników wzrostu, które stymulują inne komórki do podziału, które następnie wykorzystywane są do odnowy biologicznej tkanek, poprawy elastyczności i jędrności skóry czy hamowania procesu wypadania włosów.

Czy styl naszego życia ma wpływ na jakość osocza bogatopłytkowego?

Tak, prowadzony przez nas styl życia, a przede wszystkim dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia ,,higiena” życia, mają ogromny wpływ na jakość naszej krwi oraz osocza. Badania pokazują, że im zdrowsza dieta i bardziej higieniczny tryb życia, w którym znajduje się odpowiednio dużo miejsca na aktywność fizyczną, tym lepsza jakość osocza oraz efekty uzyskane podczas zabiegu. Dlatego specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie radzą, aby przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną, zrezygnować z używek i pić co najmniej 2 litry wody mineralnej dziennie.

Terapia osoczem bogatopłytkowym to jeden ze skuteczniejszych sposobów na odmładzanie?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym to obecnie jeden ze skuteczniejszych, a zarazem mniej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Przy pomocy osocza bogatopłytkowego pacjent jest w stanie uzyskać w bardzo krótkim czasie spektakularny efekt liftingu. Płytki krwi zawierające czynniki wzrostu pobudzają komórki skóry do odbudowy i regeneracji, czego wynikiem jest wyraźnie odmłodzona, gładsza i bardziej elastyczna skóra twarzy. Drobne zmarszczki znikają, zaś skóra nabiera promienności i blasku.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym polega na ostrzykiwaniu skóry własną krwią?

Widocznie zaczerwieniona i zakrwawiona twarz po zabiegu ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym może sugerować, że do zabiegu wykorzystywana jest właśnie krew pacjenta (stąd też wzięła się nazwa ,,wampirzy lifting”). Prawda jest jednak taka, że krew na twarzy pacjenta stanowi jedynie efekt uboczny zabiegu ostrzykiwania, bo samo osocze ma białożółtawy kolor.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym – czy to zabieg dla każdego?

Osocze bogatopłytkowe, jako materiał wykorzystywany w medycynie estetycznej, to substancja o wielu zaletach. Najważniejszą z nich jest zdecydowanie jej naturalność – osocze pobierane jest bezpośrednio od pacjenta, co zmniejsza do minimum ryzyko niepożądanej reakcji układu immunologicznego. Brak toksyczności i ryzyka alergii sprawia też, że to idealna metoda odmładzania również dla tych osób, które mają do czynienia ze skórą wrażliwą czy alergiczną. W takim przypadku nie istnieje ryzyko wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Zabieg może jednak nie do końca sprawdzić się w przypadku osób, które mają do czynienia z chorobami autoimmunologicznymi – tę kwestię należy omówić z lekarzem wykonującym zabieg na wizycie konsultacyjnej.

Więcej informacji na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/osocze-bogatoplytkowe-magellan-system/. Pytaj też o szczegóły w recepcjach Klinik Miracki w Warszawie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*