Farbowanie włosów na blond z marką Garnier!

Jeśli od dłuższego czasu zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów na blond, ten artykuł pomoże Ci na tą zmianę się zdecydować. Razem z ekspertami marki Garnier przedstawiamy podstawowe odcienie blondu oraz podpowiadamy, komu w danym kolorze będzie najlepiej. Sprawdź, który blond powinnaś wybrać!

Komu pasuje blond?

Odcieni blond jest bardzo wiele. Z tego względu nie można kategorycznie stwierdzić, że w danym kolorze komuś będzie do twarzy lub całkowicie nie będzie ten kolor pasował. Dzięki temu każda dojrzała kobieta, jak i młoda dziewczyna znajdzie taki blond, który podkreśli jej indywidualne atuty. Mimo tej uniwersalności można wymienić kilka cech, przemawiających za tym, że warto przefarbować się na blond. Otóż kolor blond:

  • prezentuje się niezwykle naturalnie i lekko, a dzięki temu kojarzy się z latem i wakacjami
  • idealnie niweluje rzadkość i cienkość włosów, których nie wydaje się tak mało, ponieważ jasny kolor włosów nie kontrastuje z równie jasną, a nawet białą skórą głowy
  • sprawia, że wyglądamy kobieco, a jednocześnie dziewczęco
  • dobrze wygląda w towarzystwie zarówno mocnych makijaży, jak i tych delikatnych, subtelnych
  • przy ciemnych oczach, wydobywa kolor tęczówki, zaś przy jasnych podkreśla dziewczęcą urodę

Pamiętaj, że gdy masz problematyczną skórę nie decyduj się na jasne, platynowe, białe blondy, ponieważ wydobędą one niedoskonałości skóry, które starasz się ukryć. Wówczas postaw na ciemne blondy lub w stonowanych, naturalnych odcieniach. Zapoznaj się z paletą kolorów blond Garnier, w ofercie tej marki znajdziesz wiele rozmaitych farb w różnorodnych odcieniach, spośród których z pewnością znajdziesz ten idealny!

Białe, platynowe blondy

Platynowe blondy, które często określane są ‘’białym blondem’’ to kolory oryginalne i  z tego właśnie powodu bardzo pożądane. Niestety ze względu na swoją specyfikę nie są polecane każdemu. Z tego blondu powinny zrezygnować osoby z problematyczną skórą twarzy, a szczególnie z trądzikiem, widocznymi naczynkami i skłonnością do zaczerwienień. Platyna tylko wyolbrzymi te mankamenty urody. Lepiej postawić na ciepłe, jasne, naturalne blondy, które optycznie zniwelują widoczne defekty i schorzenia. Dodatkowo tak jasnego blondu powinny unikać kobiety, które z natury mają ciemne włosy, ponieważ przed właściwą koloryzacją trzeba będzie zdjąć dotychczasowy kolor, co znacznie osłabi kondycję włosów.

Jasne, naturalne blondy

Ten rodzaj blondu to najbardziej naturalny kolor. Stosując dobrej jakości farbę masz szansę na uzyskanie blondu, jak gdybyś posiadała go z natury. Kolor ten poleca się kobietom, które od urodzenia mają blond włosy, jednak kolor ten nieco wyblakł, zmatowił się i stał się wypłowiały. Zmiana taka jest normalnym zjawiskiem, jednak nie należy ubolewać nad brakiem pięknego koloru, ale stosując farby w odcieniach jasnego i naturalnego blondu, sprawić, że Twoje włosy na nowo odżyją, a Ty zyskasz pewność siebie!

Ciemne blondy

Ciemne blondy mogą mieć rozmaitą postać. Jednolite, intensywne kolory blond mogą przypominać nawet jasne brązy, co jest efektem nieoczywistym i bardzo oryginalnym. Pamiętaj, że jeśli lubisz ciekawe efekty na włosach, możesz zwykły ciemny blond (ale też każdy inny) wzbogacić w refleksy lub świetliste pasma, a nawet efekt ombre.

Fryzury na blond włosach

Pamiętaj, że czasem nawet najlepiej dobrany kolor może prezentować się nie do końca zadowalająco, co jest przyczyną nieodpowiedniej fryzury. Tak jak farbować włosy można w domu, zwłaszcza, że farby marki Garnier zostały tak opracowane, by nawet kobiety bez doświadczenia mogły ich użyć, tak o konkretny rodzaj fryzury lepiej poprosić profesjonalistę. Blondy pięknie wyglądają na długich prostych włosach lub falach. Pamiętaj jednak, że ostateczny typ fryzury, jaka zagości na Twojej głowie, zależy od Twoich indywidualnych cech, urody i upodobań.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*