Co macie w domowej apteczce?

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Co macie w domowej apteczce?

Post autor: camio »

Jak w temacie. Co jest waszym zdaniem niezbędne w domowej apteczce? Moim zdaniem wszelkie leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe, octenisept na gojenie ran czy stałe leki to podstawa.

Jolala
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 30, 2020 11:04 am

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: Jolala »

Wszystko zależy od potrzeb danej rodziny, chociaż faktycznie bandaż, plastry, a nawet octenisept płyn powinny być w każdej domowej oraz samochodowej apteczce. Szczególnie, gdy ma się dzieci i są one bardzo ruchliwe to ten preparat okazuje się niezastąpiony. Ciągłe otarcia, skaleczenia i inne uszkodzenia na skórze trzeba szybko i odpowiednio zdezynfekować. Pomaga to uniknąć wszelkich powikłań, a do tego sprawia, że dużo szybciej się wszystko goi.

nosleep
Posty: 269
Rejestracja: wt sty 28, 2020 11:35 am

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: nosleep »

Hejka,
domowa apteczka zawsze powinna być dobrze wyposażona, chociaż z drugiej strony - nie można także przesadzać z ilością leków, gdyż mają one także przecież termin ważności - więc po co je potem wyrzucać, jeżeli się ich nie wykorzysta?
Na pewno powinien się w apteczce znaleźć jakiś spray na katar dla dzieci. A jaki? zobaczcie sami np tutaj: conakatar/pl/product/nasic-kids
Pamiętajcie o tym, że dawki są różne i dzieci nie mogą korzystać z lekarstw dla dorosłych!

haanka
Posty: 227
Rejestracja: pt lut 21, 2020 8:49 am

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: haanka »

Mam w domu 2 małych dzieci więc ta apteczka jest zawsze wypełniona po brzegi :) Zawsze musi być w niej coś na gorączkę, czy biegunkę. Dobry spray na rany i środek odkażający taki jak Octenisept też się sprawdza :) Zresztą ten spray ma zastosowanie przy wielu różnych infekcjach np intymnych czy tych związanych z bólem gardła.

yoolka
Posty: 102
Rejestracja: śr sty 29, 2020 11:26 am

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: yoolka »

Poza lekami przeciw gorączce czy biegunce mam też bardzo dużo suplementów, głównie tych z Pharmovit pharmovit/pl/. Czysty skład, duża skuteczność i ogromny wybór - są witaminy i minerały, zioła czy oleje w wygodnej formie kapsułek. bardzo dobry stosunek jakości do ceny :)

Amati
Posty: 72
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 7:09 pm

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: Amati »

W mojej apteczce to już teraz najwięcej jest płynów dezynfekujących i maseczek antywirusowych. Jednak i tak stwierdziłam, ze to trochę chyba za mało. W końcu nikt nie wie do kiedy będzie obowiązek ich używania. Nawet widziałam świetny wybór na tej stronie taniomania/pl/t/maseczki-antywirusowe . Można sobie porównać ceny oraz materiał, z jakiego są zrobione. Jakie maseczki Waszym zdaniem sprawdzają się najlepiej?

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: camio »

U nas doszły jeszcze maseczki. Pandemia pewnie szybko nie minie. Teraz wiem jak zrobić maseczkę na twarz, więc mamy po kilka na zmianę.

flow
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:08 pm

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: flow »

Maseczki, leki przeciwbólowe, coś na gardło, dolegliwości żołądkowe, teraz jeszcze więcej środków dezynfekujących. W większość tych rzeczy zaopatrzyłam się przez aptekę w sieci aptekawsieci/pl/pl/c/Dezynfekcja/418. Tam mają szeroki asortyment, dużo fajnych środków, suplementów, a do tego w bardzo korzystnych cenach, aptekę bardzo serdecznie polecam.

oran
Posty: 50
Rejestracja: wt lip 07, 2020 9:10 am

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: oran »

U mnie podobnie, takie podstawowe leki przeciwbólowe, coś do odkażania ran, jakieś bandaże, a do tego maseczki. Chociaż obecnie maseczki raczej mam w oddzielnym miejscu, gdzie je składam po prasowaniu. Maseczki kupiłam ze sklepu internetowego Polontex, o tu: sklep.polontex/com/pl/maseczki-higieniczne-91. Są bardzo fajne, w świetnej cenie, nic się z nimi w praniu nie dzieje, sprawdzają sie super, polecam.

sejsa
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 16, 2020 6:10 pm

Re: Co macie w domowej apteczce?

Post autor: sejsa »

Mam podobnie, uważam, że leki w apteczce powinny być uzupełniane na bieżąco, podobnie jak plastry i rzeczy do dezynfekcji.We wszystko zaopatruję się w aptece Wodnik w Kaliszu aptekawodnik/pl/, która jest całodobowa. Tam mają rozbudowana ofertę, świetne ceny, no i jeżeli chodzi o leki na receptę, to szukają też tańszych zamienników, polecam ją serdecznie.

ODPOWIEDZ