Dezynfekcja w dobie wirusa

ewaO
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 02, 2020 9:11 pm

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: ewaO »

My dbamy o przestrzeganie zasad higieny - mycie rąk i używanie maseczek w miejscach zamkniętych typu sklep. Jeśli nie ma gdzie umyć rąk to stosujemy taki spray o działaniu wirusobójczym i antybakteryjnym, jest do dezynfekcji rąk i powierzchni: aptekamirowska/pl/stoprix-spray-o-dzialaniu-wirusobojczym-do-dezynfekcji-rak-oraz-powierzchni-150ml.html dobrze się to sprawdza w praktyce. Warto się w taki spray zaopatrzyć.

sejsa
Posty: 38
Rejestracja: czw lip 16, 2020 6:10 pm

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: sejsa »

W pracy mamy pełno środków zabezpieczających, od rękawiczek po oczywiście płyny do dezynfekcji. Całkowicie zaopatrujemy się w hurtowni BHP Partner z Poznania bhppartnersc/pl/srodki-ochrony-osobistej.html. To solidna firma, mają bardzo dobre ceny, produkty świetnej jakości, no i szeroką ofertę, z której aż żal nie skorzystać, polecam.

eem
Posty: 41
Rejestracja: pn lip 20, 2020 9:34 am

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: eem »

A co robicie z mieszkaniem? Ozonujecie, dezynfekujecie? My staramy się sprzątać jak najczęściej, dezynfekujemy powierzchnie, itp. A przede wszystkim wcześniej po gruntownym sprzątaniu zatrudniliśmy profesjonalna firmę do do dezynfekcji pomieszczeń - Fumigacja Leader: Dezynsekcja i deratyzacja z Lubania e-leader/pl/uslugi-ddd/dezynfekcja/. To był bardzo dobry pomysł, firma sprawdziła się super, pracowali szybko, ale dokładnie i to w dobrej cenie, polecam.

Tiburowski
Posty: 41
Rejestracja: pn lip 06, 2020 9:10 am

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: Tiburowski »

Według mnie w obecnej dobie epidemii oraz wzrastającego stanu zanieczyszczenia powietrza, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w domowy oczyszczacz powietrza. My zdecydowaliśmy się na zakup Atmosphere SKY z oferty firmy Atmoservice atmoservice/pl/system-domowego-oczyszczania-powietrza-atmosphere-sky-tm/ . Urządzenie to pozwala wyeliminować alergeny, pyłki, związki chemiczne, zapachy, bakterie oraz wiele wirusów znajdujących się w powietrzu. U nas sprawdza się rewelacyjnie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji.

leana
Posty: 31
Rejestracja: pn lip 20, 2020 10:26 am

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: leana »

My nie ryzykujemy, dezynfekcja jest na każdym kroku, bo jednak wolimy uważać. Odkażamy wszystkie przesyłki, ręce, opakowania od zakupów, no wszystko co możemy. Płyn faktycznie się zużywa, ale robimy własny i koszta w tym przypadku są o wiele mniejsze. Robimy taki z gliceryną zwykle, chociaż ostatnio do rąk lepiej mi pasuje z żelem aloesowym. Zapas bardzo dobrego jakościowo (i w świetnej cenie) spirytusu zrobiliśmy w gorzelni Destylernia Kamień destylernia/pl/produkty/. Jakby ktoś się zastanawiał, to daję przepis na płyn/żel dezynfekujący własnej roboty: ok. 85ml spiritusu na 10 ml wody/żelu. To jest mała porcja tzw. torebkowa, ale ogólnie to robimy tego o wiele więcej, płyn sprawdza się super, polecam.

eem
Posty: 41
Rejestracja: pn lip 20, 2020 9:34 am

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: eem »

Bez maseczki się nigdzie nie ruszam. Po pracy zawsze chodzę do sklepu, wiec jednak maseczkę zawsze wolę mieć przy sobie. Płyn do dezynfekcji też zawsze mam przy sobie, też robię własny :). A maseczki kupuję - wielokrotnego użytku od producenta Polontex, z ich sklepu internetowego sklep.polontex/com/pl/maseczki-higieniczne-91. To jest rzetelna firma, ich maseczki są bardzo dobrej jakości, wygodnie się je nosi, łatwo pierze, nie rozwarstwiają się i są też porządnie uszyte, a w takiej cenie, to aż żal ich nie kupić, polecam.

Kajka
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:16 pm

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: Kajka »

Dezynfekcja w takim czasie jest bardzo ważna dlatego też staramy się o tym pamiętać na każdym kroku. Tak samo jest w przypadku maseczek ochronnych. Dlatego też staram się mieć w domu większą ilość takich maseczek i zamówiłam stąd ceneolokalnie/pl/krakow/maski-przeciwpylowe-i-ochronne takich maseczek na zapas. Także warto być przygotowanym na wszystko

fillo
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 08, 2020 7:05 pm

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: fillo »

No wiadomo, że potrzebna jest dezynfekcja. A teraz w całej Polsce jest wprowadzona żółta strefa i znowu na świeżym powietrzu trzeba chodzić w maseczkach, więc warto uszyć sobie ich trochę więcej, zrobić zapas. Ja maseczki szyję sama, jest to prosta czynność, a materiał w super taniej cenie, w 100% bawełniany kupuję w hurtowni tkanin Vistyl, a dokładniej w ich sklepie internetowym, tu: vistyl/pl/47-tkaniny-bawelniane-100-bawelna. U nich jest z czego wybierać, firma jest jak najbardziej rzetelna, a materiały nie tylko ładne, ale też wysokiej jakości, polecam.

aldona
Posty: 90
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:33 am

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: aldona »

A może ozonowanie? nie od dziś wiadomo że ozon świetnie niszczy lotne zanieczyszczenia powietrza, na stronie ozonowanie24sos/pl/oferta/ znajdziesz bardzo dobrą firmę która wykonuje takie prace jak ozonowanie pojazdów oraz pomieszczeń. Czego jak czego ale profilaktyki nigdy dość.

asztarte
Posty: 93
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:29 pm

Re: Dezynfekcja w dobie wirusa

Post autor: asztarte »

Jeśli chodzi o produkty przeznaczone do mycia rąk bez użycia wody to najlepiej się u mnie sprawdza żel Seboradin Clean o działaniu antybakteryjnym seboradin/pl/pl/seboradin-ochrona-antybakteryjna/154-zel-seboradin-clean-o-dzialaniu-antybakteryjnym-500-ml-5902751582536.html Ma 66% alkoholu, dlatego natychmiastowo działa, ale jednocześnie nie wysusza skóry rąk, bo zawiera naturalne składniki nawilżające i redukujące podrażnienia skóry jak betaina i gliceryna. Jestem zadowolona, że na ten żel trafiłam, bo wcześniej przez ciągły kontakt z żelami antybakteryjnymi moje ręce były przesuszone a teraz ten problem zniknął.

ODPOWIEDZ