Uzależnienie

Karcia
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 7:03 pm

Uzależnienie

Post autor: Karcia »

Najgorzej jak osoba, która lubi alkohol dopuszcza swój organizm do skrajnej nietrzeźwości. Później to już tylko leci z górki i do samego głębokiego dołka. Jeśli macie problem z takimi osobami to nie zostawiajcie ich, bo najważniejsze w takiej sytuacji jest wsparcie. Najlepiej skłonić ich do pobytu na przykład w ośrodku terapii uzależnień Forest. Poza autorską metodą terapeutyczną oferuje podopiecznym cały pakiet niesamowitych atrakcji.

Dominika
Posty: 107
Rejestracja: wt lip 21, 2020 2:10 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Dominika »

Zgadzam się z tym, że Forest jest najlepszym ośrodkiem. Mój brat w ubiegłym roku przeszedł 2 miesięczną terapię i detoks. Gdy był mały uwielbiał jeździć konno i tam właśnie miał możliwość korzystania z takiej atrakcji. Jest to świetne miejsce bo osoby chore traktuje się na równi ze sobą a nie jak gorsze. Otrzymują zarówno leczenie jak i wsparcie, które jest niezwykle ważne w pokonaniu nałogu.

nero
Posty: 58
Rejestracja: wt lip 07, 2020 10:23 am

Re: Uzależnienie

Post autor: nero »

Zgadzam się, uzależnienia należy traktować poważnie. Pamiętajmy, że coś co dla nas może nic nie znaczyć, dla innej osoby może być czymś bardzo ważnym. Mój tata po tym, jak nie dostał awansu zaczął coraz częściej, a z czasem też coraz więcej pić. W końcu zauważyliśmy problem i z nim o nim porozmawialiśmy, po czym tata sam zgłosił się na leczenie do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień System Med w Morawicy systemmed/pl/choroba-alkoholowa-alkoholizm/. Miał tam kompleksowa opiekę, przeszedł detoksykację i zaczął tez pracować nad swoimi problemami, polecam.

lin
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 09, 2020 2:38 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: lin »

Moja mama też była na terapii przez jej uzależnienie od alkoholu. Właśnie samo pójście po pomoc, znalezienie specjalisty jest ogromnym postępem. Mama leczy się w poradni antyalkoholowej ANA w Krakowie alkoholizm.med/pl/leczenie-uzaleznienia/alkoholizm i to leczenie faktycznie jej pomaga. Mama ma tam świetnego specjalistę, który jej pomaga, była tam też na początku na detoksie, ogólnie polecam ich gorąco.

podlejska
Posty: 12
Rejestracja: pn lis 23, 2020 9:51 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: podlejska »

Mam brata alkoholika. Juz 1,5 roku trzeźwego...ale alkoholikiem niestety zostaje się do końca życia. Pomogli mu w ośrodku Tratwa w Wiśle. Wspaniali terapeucie, godni polecenia. Tutaj uzyskał fachową pomoc i chwała Bogu w końcu pomogło . Bo ponad 6 lat tkwił w nałogu tratwa/pl/

litovelek
Posty: 195
Rejestracja: śr lis 25, 2020 7:54 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: litovelek »

Najpierw próbowałem sam, kilka razy, ale nic z tego nie wyszło. W końcu się zdecydowałem, musiałem wziąć się w garść i walczyć o swoje życie. Udało się, jestem niepijącym alkoholikiem. Musicie być świadomi tego, że jest to naprawdę trudna droga, ale warto, zwłaszcza zapisać się na terapię na odwyk alkoholowy medox.org/pl/leczenie-odwykowe/

kendal
Posty: 675
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: Uzależnienie

Post autor: kendal »

Detoks najczęściej przeprowadzany jest u osób w zaawansowanej fazie choroby alkoholowej, które nie są w stanie samodzielnie odstawić używki. Bardzo trudno jest poradzić sobie samodzielnie z głodem alkoholowym i objawami zespołu abstynencyjnego. Polecam ofertę medycznydetox/pl/ - na pewno was zainteresuje.

profesjonalna
Posty: 101
Rejestracja: ndz sie 30, 2020 11:30 am

Re: Uzależnienie

Post autor: profesjonalna »

Uzależnienia są okropne, ale czego by nie powiedzieć, to coraz więcej osób na nie zapada. I niestety, to się dzieje dziś, jutro, każdego dnia. Pomoc taka jak terapia uzależnień Gdynia jest dostępna, ale tylko ułamek osób się decyduje, a jeszcze mniejsza liczba osób się tak wyleczy. To jednak trudne do pokonania.

ewaO
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 02, 2020 9:11 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: ewaO »

Warto też wiedzieć na czym polega uzależnienie od narkotyków, bo to nadal jest duży problem w naszym społeczeństwie. Tu macie więcej na temat takiej terapii otopsychologia/pl/artykul/leczenie-narkomanii-co-warto-wiedziec-101945 Są też namiary na dobre ośrodki zajmujące się leczeniem alkoholizmu i narkomanii. Może wam się te informacje przydadzą.

aklinka
Posty: 295
Rejestracja: śr cze 24, 2020 2:36 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: aklinka »

Przede wszystkim trzeba szukać profesjonalnej pomocy. Nie wiem skąd jesteście, ale j polecam odtruwanie alkoholowe Radom , więc jeśli mieszkacie w okolicy lub macie możliwość tutaj dojechać, to warto. W ten sposób szansa będzie dużo większa że uda się ostatecznie z nałogu wyjść

ODPOWIEDZ