Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Tyczka
Posty: 219
Rejestracja: pn mar 09, 2020 5:44 pm

Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: Tyczka »

Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?
Podzielicie się swoimi tipami?

eem
Posty: 41
Rejestracja: pn lip 20, 2020 9:34 am

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: eem »

Hmm, ja po prostu wybieram lepszej jakości produkty, w tym ubrania - dłużej pozostają w dobrym stanie. Do tego nie wydaję niepotrzebnie pieniędzy i jeszcze zawsze po wypłacie przelewam część wypłaty na inne konto - oszczędnościowe.

Kamila
Posty: 382
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: Kamila »

W dzisiejszych czasach różne są formy inwestowania pieniędzy. Jedne mniej, drugie bardziej ryzykowne. Moim zdaniem każdy powinien samodzielnie sobie tą sprawę przemyśleć i zdecydować, w jaki sposób chce oszczędzać ;)

Tyczka
Posty: 219
Rejestracja: pn mar 09, 2020 5:44 pm

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: Tyczka »

Hehhe..
no wiesz, żeby móc inwestować, to trzeba mieć, a ja chyba wyraźnie zapytałam o formy oszczedzania, a nie inwestowania...
czyli to znaczy wprost, że nie mam kasy na inwestycje, :D
Od wczoraj zaczęłam wręcz oszczędzać apką ding, gdzie sobie przegladam oferty na tanie zakupy z gazetek reklamowych Lidla, Biedronki, Rossmana i wielu innych.
Tak, że wiesz.. przy takim stanie portfela, to mogę tylko oszczędzać,a nie inwestować. :geek:

AniaSania
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 18, 2020 7:04 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: AniaSania »

Co jakiś czas trzeba kupić coś dla siebie i może to być free-sport/pl - plecaki vintage.

nosleep
Posty: 268
Rejestracja: wt sty 28, 2020 11:35 am

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: nosleep »

Można spróbować z jakąś lokatą, tylko warto dobrze zapoznać się z jej warunkami. Na pewno trzeb uważać na mega kuszące oferty parabanków, bo zapewne sami wiecie, jak skończyła się akcja z polisolokatami. O tym możecie poczytać tu cbkancelaria/pl/wszystko-o-polisolokatach/jak-odzyskac-pieniadze-z-polisolokaty/ . Zanim zdecydujecie się na zainwestowanie w lokatę czy inną formę oszczędzania trzeba dobrze przeczytać umowę, a już najlepiej byłoby skonsultować jej treść z prawnikiem. Wtedy ma się pewność, że wszystko jest ok.

marysia8383
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 01, 2020 4:21 pm

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: marysia8383 »

Nam jakoś oszczędzanie nie idzie. Strasznie ciężko nam coś odłożyć. Non stop wyskakują większe wydatki. Przyznam, że jestem już tym zmęczona.

bier
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 10, 2020 10:09 am

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: bier »

Oszczędzanie samo w sobie jest dobre, ale można też mądrze zainwestować kasę :). Mówię mądrze, bo lepie nie robić tego na własną rękę, ryzyko jest zbyt duże. My inwestujemy nasze środki razem z firmą BJ Optima z Warszawy bjoptima/pl/. To rzetelni ludzie, profesjonalnie świadczą usługi doradztwa finansowego, znają innowacyjne ale sprawdzone sposoby finansowania, są rzetelni, polecam ich serdecznie.

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: camio »

Jedną z lepszych, moim zdaniem, form oszczędzania pieniędzy jest oszczędzanie energii elektrycznej. Staramy się całą rodziną oszczędzić, a zaoszczędzoną różnicę w stosunku do okresu przed oszczędzaniem wydajemy na wspólne wycieczki albo fajne gry planszowe dla całej rodziny. Może zaciekawi was ten pełen inspiracji artykuł? rynekinwestycji/pl/oszczedzanie-energii-elektrycznej-w-domu-jednorodzinnym-praktyczne-porady/

Zaklinaska
Posty: 117
Rejestracja: pt sty 29, 2021 11:20 pm

Re: Jakie macie metody na oszczędzanie pieniedzy?

Post autor: Zaklinaska »

Staram się odkładać ,ale jak potrzebuję na większe cele to ide wpierw do doradcy finansowego, tak zrobiłam biorąc kredyt hipoteczny Warszawa Pomógł mi dobrać taki bank, który udzielił mi najbardziej korzystnego kredytowania.

ODPOWIEDZ