Pompa ciepła

modnisia34
Posty: 333
Rejestracja: czw sty 30, 2020 6:14 pm

Re: Pompa ciepła

Post autor: modnisia34 »

Jeżeli interesuje cię pompa ciepła to dobre rozwiązanie o ile dobierze ci ją fachowa firma jak ta oemenergy/pl/ Znają się na tematyce odnawialnych źródeł energii i są przedstawicielami marki Kioto Solar. Dzięki nim dostaniesz wydajną instalację która szybko się zwróci a ciebie uniezależni od państwowych dostawców. Dzięki nim masz pewność że postawiłeś na najlepsze rozwiązania w najniższej cenie.

minella
Posty: 167
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: Pompa ciepła

Post autor: minella »

Masz rację, lepiej żeby takie rzeczy wybierali fachowcy, mi doradzono pompę shizen typu monoblok, która nadaje się nawet na niewielkie działki i jest bardzo cicha, tak że przebywanie w jej pobliżu nie jest niekomfortowe

kendal
Posty: 678
Rejestracja: wt lis 03, 2020 9:09 am

Re: Pompa ciepła

Post autor: kendal »

Słuchajcie, jeżeli szukacie pompy wody, to na stronie expobonding/pl/najlepsze-pompy-wody/ jest bardzo dokładny i rzetelny ranking przygotowany przez profesjonalistów. Koniecznie sprawdźcie, co tam polecają.

krysia1844
Posty: 65
Rejestracja: ndz paź 11, 2020 10:52 am

Re: Pompa ciepła

Post autor: krysia1844 »

Również zachęcam do instalowania w domu pompy ciepła. U nas w wyborze producenta pomogła firma Zieloneq, pracownicy montując wytłumaczyli krok po kroku jak to działa. Wiemy też już, że można to połączyć z instalacją fotowoltaiczną, nad którą przyznam ciągle zastanawiamy się z mężem ;)

Bansala
Posty: 70
Rejestracja: pt sty 31, 2020 6:39 pm

Re: Pompa ciepła

Post autor: Bansala »

Pompa ciepła to nie jest tanie rozwiązanie. Dobrze jest połączyć instalację pomp z fotowoltaiką, bo przecież one potrzebują zasilania prądem, który tani nie jest i raczej nie będzie tani. Na szczęście jedno i drugie można częściowo sfinansować z programów na dopłaty. Warto sprawdzić te ogólnokrajowe jak i te regionalne, bo one mogą być w konkretnych przypadkach bardziej korzystne. Ja pierwsze informacje znalazłam tu: domowniczy/pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/

wiktoriaula
Posty: 185
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:49 pm

Re: Pompa ciepła

Post autor: wiktoriaula »

Decydując się na pompę ciepła trzeba mieć świadomość, że jest to spory koszt więc inwestycja powinna być odpowiednio przemyślana. Jeśli poszukujecie rzetelnej wiedzy w tej tematyce to zajrzyjcie na pompyciepla.ecocomfort/pl/strefa-specjalisty/jaka-pompe-ciepla-wybrac-2 aby dowiedzieć się więcej. Powietrzna pompa ciepła pracuje wydajnie i efektywnie nawet przy niskiej temperaturze zewnętrznej, nie musimy się także martwić o podgrzanie ciepłej wody użytkowej i jest najbardziej popularna.

kasiunia
Posty: 280
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:29 pm

Re: Pompa ciepła

Post autor: kasiunia »

Wcale się nie dziwię ,że ostatnio tyle się mówi o pompach ciepła.Ogrzewanie gazem czy węglem staje się na prawdę drogie. Pompa ciepła jednak najlepiej się sprawdza w parze z fotowoltaiką. Jaki producent pomp ciepła jest najlepszy ?Trudno nam powiedzieć.Mąż trochę poczytał na ten temat i wybrał jedną z firm. Najlepiej jednak poradzić się fachowca.

mitril
Posty: 182
Rejestracja: pn lut 22, 2021 9:50 pm

Re: Pompa ciepła

Post autor: mitril »

Coraz więcej mówi się o pompach ciepła i sama zainteresowałam się tym tematem. Znalazłam solidną firmę stiebel-eltron/pl/pl/home.html która zajmuje się montażem i serwisem takich pomp :)

ODPOWIEDZ