Podłoga drewniana

grama
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 03, 2020 10:54 am

Podłoga drewniana

Post autor: grama »

Wolicie podłogi drewniane, czy jednak jakieś inne materiały? U nas w większości mamy jednak parkiety z drewna litego. Zawsze marzyłam o takim rozwiązaniu w moim własnym domu i w końcu się udało :). Parkietami zajęła się u nas firma Parkiety Kurdziel z Krakowa kurdziel/pl/deska-podlogowa.html. Oni mają w swojej ofercie wysokiej jakości produkty, a całość usługi (wraz z materiałem) jest w bardzo dobrej cenie. Pracownicy znają się na tym co robią, podłoga jest ułożona idealnie, równiutko i naprawdę porządnie, polecam.

maksa
Posty: 31
Rejestracja: śr lip 08, 2020 12:09 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: maksa »

U nas w salonie jest faktycznie podłoga drewniana, ale w sypialniach mamy wykładziny i to rozwiązanie sprawdza nam się super. Ich ułożeniem zajęła się firma TUKAN ze Szczecina wykladziny.szczecin/pl/oferta/ukladanie-wykladzin. To rzetelna firma, wszystko ułożyli szybko, dokładnie, samej wykładziny ani nie poplamili, ani nic z nią złego nie zrobili. Cenowo wyszło super, polecam ich gorąco.

oran
Posty: 50
Rejestracja: wt lip 07, 2020 9:10 am

Re: Podłoga drewniana

Post autor: oran »

Podłoga drewniana jest chyba najbardziej ponadczasowa. Nasze parkiety mamy od firmy dystrybutora tarasów i podłóg drewnianych ze Szczecina Seba parkiety.seba/pl/strona/uslugi. Oni nam je także cyklinowali bezpyłowo, co jest mega dobrym rozwiązaniem. Mają fajne ceny, szeroki wachlarz produktów i kompleksowe usługi. Pracują szybko, porządnie i w bardzo dobrej cenie, polecam.

Claudina
Posty: 55
Rejestracja: pn cze 01, 2020 12:06 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: Claudina »

Moge polecić gdzie kupić drewnianą podłogę. My wybraliśmy NO-LIMITS z Baltica zobaczcie: podlogi24.net/parkiet-panelowy-deska-balticwood-seria-nolimits-o_c_1565_1.html. Jest super jakości. cena spora, ale przez internet nie wychodzi tak drogo jakby sie kupowało w sklepie stacjonarnym.

Kermit
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:08 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: Kermit »

Ja właśnie się zastanawiam nad tym, czy to jest trwałe rozwiązanie i myślę o czymś zupełnie odlotowym. Mianowicie chodzi o mi o to, żeby w całym mieszkaniu zrobić sobie podłogę żywiczną, jednolitą, lśniącą. Muszę przyznać, że robią niesamowite wrażenie. Tylko myślę, czy taka firma, która robi to na skalę przemysłową inter-floor/pl/kontakt-wroclaw/, zrobi coś takiego w mieszkaniu.

Majka_
Posty: 41
Rejestracja: śr paź 21, 2020 2:24 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: Majka_ »

Drewniana podłoga rzeczywiście jest bardzo trwałym rozwiązaniem, jednak nie każdego na nią stać. Panele podłogowe to w dalszym ciągu dużo tańsza opcja, a szeroki wybór różnych wzorów i kolorów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb. Sama jakiś czas temu wymieniałam podłogę w salonie i nie do końca wiedziałam czym się kierować przy ich wyborze. Wygląd samych paneli oczywiście były dla mnie bardzo ważne, ale pozostały jeszcze takie kwestie jak klasa ścieralności czy klasa użyteczności. Na stronie kronosfera/pl/blog/jak-wybierac-panele-podlogowe,453 znalazłam bardzo fajny artykuł na ten temat, w którym opisano na co warto zwracać uwagę przy wyborze paneli.

hannah
Posty: 241
Rejestracja: wt maja 26, 2020 10:30 am

Re: Podłoga drewniana

Post autor: hannah »

Jeśli kładziesz od zera podłogę to pomyśl także o ogrzewaniu podłogowym. Poczytaj koniecznie, w czym specjalizuje się firma EWOL - specjaliści od elektryki i ogrzewania: ewol-ogrzewanie/pl/ . Tam znajdziesz więcej informacji na ten temat.

wiktoriaula
Posty: 185
Rejestracja: wt wrz 08, 2020 10:49 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: wiktoriaula »

Wszystko zależy od budżetu oraz gustu, bo nie każdy lubi drewno. Jednak pod każde rozwiązanie polecam zamontować maty lub pianki wygłuszające, dzięki którym dźwięk zostanie tłumiony i nie będzie roznosił się niżej. takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w bloku, zwłaszcza jeśli ma się małe dzieci lub psa. Wejdźcie na stronę bitmat/pl/wygluszenie-podlogi i zobaczcie jakie fajne propozycję przygotowała firma.

litovelek
Posty: 195
Rejestracja: śr lis 25, 2020 7:54 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: litovelek »

ja mam ogrzewanie podłogowe ale na pellet :) FAjna opcja co wy na to ? Pellet kupuje na maximer, bo maja najlepszy, czysty i wysoko kaloryczny.

marysia8383
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 01, 2020 4:21 pm

Re: Podłoga drewniana

Post autor: marysia8383 »

Alternatywą dla podłogi drewnianej jest podłoga z żywicy resin-floor/pl . Możesz ją nawet położyć na stare kafle, bez skuwania. Zaoszczędzisz sobie czas i prace.

ODPOWIEDZ