Fotowoltaika - warto?

Awatar użytkownika
Gacei54
Posty: 511
Rejestracja: pn sty 06, 2020 8:01 pm

Fotowoltaika - warto?

Post autor: Gacei54 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Zastanawiam się obecnie nad możliwością montażu paneli fotowoltaicznych. Macie w tym jakieś doświadczenia i możecie coś doradzić? Co byście powiedzieli na przykład na to http://wasta.com.pl/panele-fotowoltaniczne.html ?
Potrafię nie zauważać, czego zauważać nie chcę; potrafię się uśmiechać przez smród.

camio
Posty: 93
Rejestracja: pn sty 27, 2020 8:46 pm

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: camio »

Myślę, że jak najbardziej warto. Pozornie jest to spory wydatek, ale bardzo szybko się zwraca. Wymiary paneli fotowoltaicznych pozwalają na dostosowanie poboru energii wedle naszych potrzeb :)

Awatar użytkownika
TeraNegron
Posty: 6
Rejestracja: pt cze 12, 2020 6:30 pm

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: TeraNegron »

Na pewno jest tutaj wiele rozwiązań. Musisz sam coś wymyślić konkretnego.
Rozkosz jest jak pszczoła - miodu trochę, a żądła i boleści wiele.

grama
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 03, 2020 10:54 am

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: grama »

Oj warto, zwłaszcza, że są teraz takie fajne dofinansowania z programów, np. czyste powietrze. U nas projektem instalacji fotowoltaicznej, dostawą i montażem zajęła się firma Free Energy Technology z Bielsko-Białej freeenergy/pl/oferta/fotowoltaika. Spisali się super, są bardzo profesjonalni, mają świetne ceny, no i wykazali się ogromna kompetencją. Wyjaśnili nam wszystko, doradzili, polecam ich serdecznie.
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2020 9:13 am przez grama, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamila
Posty: 382
Rejestracja: pn mar 23, 2020 11:02 am

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: Kamila »

Moim zdaniem jak najbardziej warto ;) Tym bardziej, że teraz na takie rozwiązania można otrzymać spore dofinansowanie. Jeśli nie wiecie, gdzie i jak złożyć taki wniosek, polecam kontakt z firmą efektywniej/pl/, która na pewno pomoże Wam pozyskać taką dotację ;)

Lana
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 07, 2020 6:42 pm

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: Lana »

Uważam, że warto przemyśleć inwestycję w fotowoltaikę. Zwłaszcza, jeśli macie własny dom, to możecie zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Czytałam, że firma fotowoltaika Myślenice zajmuje się instalowaniem paneli. Istnieją już od wielu lat, więc chyba można im zaufać. Tutaj są szczegóły o firmie pvtech/pl/fotowoltaika-myslenice/.

aacca
Posty: 24
Rejestracja: czw paź 08, 2020 10:47 am

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: aacca »

Myślę, że warto, ogólnie takie ekologiczne rozwiązania są bardzo fajne. My sami mamy u siebie i fotowoltaikę i zdecydowaliśmy się także na zbiornik deszczówki :). System odprowadzania deszczówki mamy od producenta Metria z Warszawy metria/pl/produkty/zagospodarowanie-wody-deszczowej/. Oni mają świetnej jakości produkty, cały system działa super, cenowo się opłaca. No i mamy w końcu coraz więcej ekologii, polecam.

soya
Posty: 193
Rejestracja: czw lut 20, 2020 12:50 pm

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: soya »

Z tego typu rozwiązań może każdy skorzystać, bez ograniczeń i to jest piękne. Każdy z nas może zdecydować się na zielony prąd, jaki oferuje firma re:spect energy. A co za tym idzie? Spora obniżka rachunków za energię i funkcjonowanie zgodnie z naszym środowiskiem.

Dominiśka
Posty: 832
Rejestracja: śr mar 03, 2021 9:51 am

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: Dominiśka »

Oj tak, warto. U mnie fotowoltaika dla domu okazała się najlepszym wyborem. Tym bardziej, że montażem zajęli się prawdziwi specjaliści, którzy wykonali usługę w bardzo krótkim czasie

paulajanicka
Posty: 116
Rejestracja: śr sty 20, 2021 8:21 pm

Re: Fotowoltaika - warto?

Post autor: paulajanicka »

Myślę, że warto. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat fotowoltaiki to zajrzyjcie na stronę universun/pl/fotowoltaika/. Znajdziecie tam mnóstwo wartościowych informacji z którymi jak najbardziej warto się zapoznać i dowiedzieć na czym polegają np. koszty wyliczeniowe oraz na czym polega magazynowanie nadmiaru energii w sieci. Najważniejsze jest, aby do współpracy wybrać firmę, która posiada doświadczenie w branży.

ODPOWIEDZ