Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Awatar użytkownika
rkuku
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 20, 2020 9:13 pm

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: rkuku »

Hej, zna się ktoś na temacie przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków ? Ostatnio sporo czytam na ten temat i przymierzam się do tej inwestycji. Informacje na tej stronie wydają się być całkiem rzetelne. Siostra poleciła mi tą stronkę, ponoć jest bardzo dobra. Zna się ktoś na tym i chciałby się ktoś wypowiedzieć na ten temat? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej.

Rita123
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 01, 2020 5:37 pm

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: Rita123 »

Według mnie szukając tego typu instalacji na pewno warto też zwrócić uwagę na szambo betonowe. Jest to instalacja mało skomplikowana i niedroga, a wymaga jedynie opróżniania. Zbiorniki betonowe - betonex/com/pl/oferta/ są trwałe, wytrzymałe i bardzo szczelne. Z tego względu nadają się nawet do tego, żeby umieszczać je pod przejazdami.

sepa
Posty: 65
Rejestracja: czw lip 02, 2020 2:46 pm

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: sepa »

No własnie. Wszyscy uważają szamba za takie złe, a wcale tak nie jest, zwłaszcza, jak jest faktycznie nieprzepuszczalne. Sami mamy szambo jednokomorowe, betonowe z firmy SOLIDBET z Sołtyskowa szambabetonowesolidbet/pl/oferta/. Szambo jest w bardzo dobrej cenie, a firma jest faktycznie rzetelna. Myślę, że takie rozwiązanie jest świetne jak nie ma się zbyt dużo miejsca na działce. Działa prawidłowo.

yuka
Posty: 63
Rejestracja: śr lip 08, 2020 4:04 pm

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: yuka »

Jak macie szambo, to na pewno korzystacie również z usług asenizacyjnych. U nas nimi zajmuje się sprawdzona już przez nas firma S.T.S. EKON z Rąbienia sts-ekon/pl/wywoz-szamba.html. Bez problemu zajmują się także czyszczeniem oczyszczalni przydomowych. Mają bardzo korzystne ceny, no i szeroką ofertę, do tego są niezawodni, zdecydowanie ich polecam.

eem
Posty: 41
Rejestracja: pn lip 20, 2020 9:34 am

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: eem »

My też mamy oczyszczalnię przydomową, to była nasza jedyna szansa by uniknąć zwykłego szamba, bo niestety nasza miejscowość nie ma podłączenia do sieci kanalizacyjnej. Zbiornik kupiliśmy w sklepie internetowym firmy FHU MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina sklep.zbiorniki.szczecin/pl/pl/c/Przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/29. Oni mają bardzo dobre jakościowo produkty przy korzystnych cenach. Nasza oczyszczalnia sprawdza się doskonale, sklep mogę jak najbardziej polecić.

suri
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 08, 2020 8:12 pm

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: suri »

Na pewno lepiej jest mieć oczyszczalnię niż szambo, bo jednak oczyszczalnia w ogóle nie wymaga częstej ani kłopotliwej obsługi – jedynie raz na 9 miesięcy powinien zostać z niej wybrany osad, a z szambem trzeba robić to częściej, co generuje dodatkowe koszty. Nasza oczyszczalnia w ogóle jest super, działa niezawodnie, jest bardzo solidnie wykonana, mamy ją od producenta Bio Eden z Wiśniowej Góry k. Łodzi bioeden.eu/oferta/biologiczne-oczyszczalnie-sciekow i bardzo serdecznie go polecam. Cenowo wychodzi korzystnie.

bier
Posty: 12
Rejestracja: wt lis 10, 2020 10:09 am

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: bier »

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to było moje podstawowe wymaganie jak się budowaliśmy. Postawiliśmy na wariant hybrydowy BDH od producenta Metria z Warszawy metria/pl/produkty/oczyszczalnia-przydomowa/oczyszczalnia-hybrydowa-bdh/. Ich oferta jest kompleksowa, taka oczyszczalnia jest mechaniczno-biologiczna, polega na hybrydowym oczyszczaniu ścieków, na zasadzie niskoobciążonego osadu czynnego i samoczyszczącego fluidalnego złoża biologicznego. Super sprawa, korzystna cena, polecam.

Zumba
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 30, 2020 10:19 am

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: Zumba »

Może ktoś z Was oglądał i porównywał sobie te szamba betonowe małopolskie , które oferuje producent SEPTIC? Jestem ciekawa jak w praktyce się sprawdzają. Właściwie to już zdecydowałam, że zamówię ale jeszcze chciałabym uzyskać jakieś dodatkowe opinie. W końcu to wydatek na lata i taki zbiornik na nieczystości powinien się odznaczać najwyższą jakością.

Magnolia
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 13, 2020 3:27 pm

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: Magnolia »

Tak, przydomowa oczyszczalnia biologiczna fajnie się u nas sprawdza. Oczyszczalnia działa sprawnie i jest bardzo niewymagająca w obsłudze(co 2 tygodnie trzeba zaaplikować dawkę preparatu bakteryjnego do muszli klozetowej, a raz na 9 miesięcy wybrać osad), także w porównaniu z szambem patrząc długofalowo wychodzi to taniej. Tym bardziej, że oczyszczonych ścieków z powodzeniem można używać do podlewania ogrodu, tak właśnie robimy i oszczędzamy na wodzie. Konkretnie to mamy oczyszczalnię od EKO-BIO oczyszczalnia.net/ z Łodzi i to był dobry wybór, oczyszczalnia działa sprawnie a nie kosztowała u nich majątku.

zuzula12
Posty: 1503
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Post autor: zuzula12 »

Może szukacie sprawdzonych produktów i preparatów by zastosować do swojej przydomowej oczyszczalni? Ja wam szczerze polecam produkty od firmy biofos/pl oni mają biologiczne i bezpieczne preparaty, które zawierają pożyteczne mikroorganizmy. Chronią domową instalację kanalizacyjną.

ODPOWIEDZ