Kalendarz ciąży

beciaxyz
Posty: 118
Rejestracja: czw sty 21, 2021 7:22 am

Kalendarz ciąży

Post autor: beciaxyz »

Witajcie dziewczyny. Jesteście obecnie w ciąży? Jeśli tak to koniecznie zapoznajcie się z kalendarzem ciąży od Musteli na mustela/pl/mustela-blog/kalendarz-ciazy. Dowiecie się z niego, jakich symptomów ciąży, czy postępu rozwoju dziecka można się spodziewać w danym tygodniu ciąży.

jula
Posty: 377
Rejestracja: sob lip 11, 2020 10:40 pm

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: jula »

Mi ostatnio mój ginekolog zalecił Miositogyn - miositogyn/pl/ Jest to suplement diety regulujący gospodarkę hormonalną. Pomaga w zajściu w ciążę poprzez poprawę jakości komórki jajowej i owulacji. Poza tym wpływa też na nadmierne owłosienie i trądzik. Może zapytaj o niego swojego lekarza? Moim zdaniem warto rozważyć przyjmowanie tego suplementu starając się o dziecko, szczególnie po 30-tym roku życia.

agentka
Posty: 212
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:34 am

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: agentka »

ja swiezo po porodzie :) maluszek przyszedl na swiat kilka tygodni temu w szpitalu Medicover :) cudowne miejsce do porodu, jesli jeszcze nie macie wybranego szpitala to warto rozwazyc ta opcje

banana
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 12, 2021 11:47 am

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: banana »

Takie kalendarzyki to rzeczywiście fajna sprawa i ja także z nich korzystałam. :) Pomagają one także nadążać z terminami badań, kiedy je wykonać itp. :) Na przykład USG prenatalne. Gdzie w ogóle robiłyście? Ja chodziłam do Gyncentrum, koniecznie do pani dr Rozmus-Warcholińskiej. :)

danna
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:49 pm

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: danna »

Jestem w ciąży, zaczynam właśnie 11 tydzień. Za kilka dni czeka mnie test Pappa badaniaprenatalne/pl/przesiewowe/test-pappa-wynik-wskazania/ . Zdecydowałam się na jego wykonanie ze względu na bezpieczeństwo, rozsądną cenę, wysoką czułość. Jestem młodą przyszłą mamą ale jestem zdania, że badania prenatalne warto wykonać bez względu na wiek.

furka
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:47 pm

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: furka »

Jeśli wynik testu Papp-a wyjdzie niejednoznacznie to zamiast amniopunkcji można wykonać bardzo dokładny test nifty Gdynia. Badanie jest nieinwazyjne, o wysokiej czułości, znam przypadki gdzie wychodziło w nim wszystko dobrze mimo złego wyniku Papp-a. W całym kraju można znaleźć punkty pobrań, w tym właśnie w Gdyni. Umówienie się na badanie możliwe jest nawet tego samego dnia.

kobietki33
Posty: 805
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:27 am

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: kobietki33 »

Jak już jesteście w ciąży, to warto odpowiednio przygotować się do wszelkich problemów, jakie mogą się pojawić. Słyszałam, że teraz sporo dzieciaków męczy nietolerancja laktozy u niemowląt, więc jeżeli chcielibyście się dowiedzieć czegoś ciekawego na ten temat, to proponuję zerknąć w wolnej chwili na stronę tego portalu niezbednikmlodejmamy.pl Jest tam wiele ciekawych informacji, więc myślę że nie będziecie rozczarowani

Kamilla36
Posty: 172
Rejestracja: sob sie 15, 2020 11:03 pm

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: Kamilla36 »

Przyjdzie czas, w którym będziesz musiała zacząć kompletować wyprawkę i naprawdę warto się do niej przyłożyć. Jak będziesz szukać wózka, pomyśl nad EasyGo Optimo Air, bo jest niedrogi i bardzo uniwersalny.

brukselka
Posty: 233
Rejestracja: pt sty 22, 2021 12:23 pm

Re: Kalendarz ciąży

Post autor: brukselka »

a znacie tą aplikacje https://play.google.com/store/apps/deta ... SbYiaE4c4w , slyszalam ze bardzo fajnie sie sprawdza do prowadzenia ciaży . Wiadomo, ze przyszła mama jest spragniona informacji o swoim dziecku, o jego rozwoju,a tutaj ma to wszystko w jednym miejscu w wygodnej formie

ODPOWIEDZ