Badania prenatalne USG

banana
Posty: 48
Rejestracja: pt mar 12, 2021 11:47 am

Badania prenatalne USG

Post autor: banana »

Na jakie USG podczas badań prenatalnych się decydujecie? Wiem, że istnieje kilka wersji USG prenatalnego, dlatego jestem ciekawa. Chcę się umówić do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Gyncentrum na USG prenatalne i chyba można u niej wykonać wersję 3D i 4D. W sumie to bardzo chciałabym zobaczyć taki filmik z badania, a wy co myślicie?

mamonka
Posty: 73
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:38 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: mamonka »

Jak najbardziej, taka wersja jest najlepszej jakości i warto ją wykonać, chociażby dla najdokładniejszego wyniku badania. Też wiele dobrego słyszałam o tej pani doktor Rozmus-Warcholińskiej i gdybym znowu zaszła w ciążę, to bym się do niej zapisała.

furka
Posty: 499
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:47 pm

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: furka »

Nie tylko usg, ja miałam także badania prenatalne z krwi wykonywane. Na podstawie takiej próbki analizowane jest dokładnie DNA dziecka. Jest to badanie nifty pro, nieinwazyjny test z ubezpieczeniem wyniku w cenie. Badanie pozwala na wykrycie 94 różnych chorób, w całej Polsce można je wykonać i to nawet w dniu zapisu.

minella
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: minella »

Ja miałam podobne badanie prenatalne, bo zrobiłam sanco w laboratorium diagnostyka, to dokładne badanie badające czy płód ma wady genetyczne, jest bezinwazyjne, do badania wystarczy odrobina krwi ciężarnej

Aśka
Posty: 351
Rejestracja: wt lis 10, 2020 12:06 pm

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: Aśka »

My właśnie planujemy powiększenie naszej rodziny. Zastanawiam się nad przeprowadzeniem badań genetycznych u siebie i swojego męża. Takie badania zrobisz w gyncentrum gyncentrum/pl/badania-genetyczne. Myślę, że warto robić takie badania, żeby sprawdzić, czy nie mamy predyspozycji genetycznych do chorób nowotworowych lub nosicielstwa chorób genetycznych

zuzula12
Posty: 1487
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: zuzula12 »

Wszystkim zainteresowanym polecam sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę profesjonalnego Centrum Medycznego we Wrocławiu, które specjalizuje się m.in. ortopeda wrocław prywatnie . Oferta świadczonych przez nich usług jest bardzo rozbudowana, dostosowana do różnego zapotrzebowania swoich pacjentów.

julia02
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:51 pm

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: julia02 »

Dokładne badania prenatalne wykonasz z krwi, bardzo czułym badaniem a przy tym zupełnie bezpiecznym dla dziecka jest Nifty Pro. Wykonasz w wielu miastach, w tym w Warszawie, na https://testnifty-warszawa.pl/ sprawdzić można gdzie mają autoryzowane punkty pobrań. Jest to badanie z ubezpieczeniem wyniku, najczęściej wybierany przez mamy nieinwazyjny test prenatalny.

hannah
Posty: 241
Rejestracja: wt maja 26, 2020 10:30 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: hannah »

Może też warto pomyśleć o badaniach genetycznych? Na stronie https://paterinfo.pl/ znajdziecie więcej informacji na ten temat.

ODPOWIEDZ