5 tydzień ciąży

Awatar użytkownika
Clamor
Posty: 287
Rejestracja: pn sty 27, 2020 9:36 pm

5 tydzień ciąży

Post autor: Clamor »

Tak jak w temacie... Zastanawiam się jak wygląda 5 tydzień ciąży. Macie jakieś sprawdzone informacje na ten temat? Rozmawiałem o tym ze swoją znajomą i ta poleciła mi taką stronę https://mamadha.pl/5--tydzien-ciazy---o ... plodu--usg . Ponoć można tam znaleźć dużo przydatnych informacji. Co o tym sądzicie? Dajcie znać.
Papierosy i alkohol słusznie nazywane są używkami, gdyż używają człowieka

agentka
Posty: 212
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:34 am

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: agentka »

5 tydzien ciazy, to wlasciwie poczatek :) w internecie jest sporo informacji na ten temat, chociaz ja jak mialam jakiekolwiek watpliwosci, to zawsze dopytywalam mojego ginekologa. Cala ciaze prowadzilam w szpitalu Medicover i tam tez sie zdecydowalam rodzic. To byla najlepsza decyzja i piekny dla nas wszystkich czas :)

kasiakasiula
Posty: 87
Rejestracja: wt lut 02, 2021 8:25 am

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: kasiakasiula »

Fajne artykuły o poszczególnych tygodniach ciąży proponuje mustela/pl/mustela-blog/kalendarz-ciazy. Sama korzystałam z tej strony podczas swojej ciąży. Lubiłam wiedzieć, co się dzieje z dzieckiem w danym tygodniu. Sporo poruszonych przez nich kwestii uspokoiło moje nerwy. Polecam z czystym sumieniem :)

furka
Posty: 503
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:47 pm

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: furka »

5 tydzień to sam początek, wiele przyszłych mam zazwyczaj jeszcze nie wie wtedy, że jest w ciąży. Ale czas mija szybko jak najbardziej warto już sobie poczytać co będzie się działo z maluszkiem w kolejnych tygodniach. Wiecie, że po 10 tygodniu można wykonać już test nifty Łódź ? To nieinwazyjne badanie prenatalne o wysokiej czułości i szerokiej walidacji klinicznej. Pozwoli ocenić stan zdrowia dziecka i nawet określić płeć.

minella
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: minella »

Na pewno już w 10 tygodniu ciąży będziesz mogła zrobić test sanco w laboratorium diagnostyka. To prenatalne bada szeroki zakres ewentualnych wad genetycznych i nieprawidłowości a jest zupełnie nieinwazyjny, robi się go z krwi matki czyli idziesz na pobranie krwi jak przy standardowych badaniach

kobietki33
Posty: 805
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:27 am

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: kobietki33 »

Jeżeli pojawiły się u was plamienia w ciąży i boicie się, że to coś złego, to pierwszej kolejności skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym. Dodatkowo, na stronie tego portalu niezbednikmlodejmamy/pl można znaleźć bardzo ciekawy artykuł na ten temat, z którego dowiezie się, Skąd się biorą takie plamienia i jak sobie z nim poradzić

Julia66
Posty: 444
Rejestracja: pn sie 17, 2020 5:16 pm

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: Julia66 »

Ciąża jest czasem w którym musisz przygotować się na przyjście na świat Twojego maleństwa. Ważne jest tutaj skompletowanie wyprawki. Jak będziesz szukać wózka, to polecam Ci Cavoe Axo Shine. Model Style już był świetny, a Shine jest perfekcyjny!

brukselka
Posty: 233
Rejestracja: pt sty 22, 2021 12:23 pm

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: brukselka »

Ciąze tydzien po tygodniu mozna sledzic na przyklad w takiej aplikacji https://play.google.com/store/apps/deta ... SbYiaE4c4w , przygotowany jest opis rozwoju mamy i maluszka, kalkulator wagi i lista wyprawkowa

danna
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:49 pm

Re: 5 tydzień ciąży

Post autor: danna »

5 tydzień to dopiero początek, przyszła mama może nie odczuwać żadnych dolegliwości ani nie zauważać jeszcze zmian w swoim ciele. Ale dla maluszka te pierwsze tygodnie są najważniejsze, wiecie, że od 10 tygodnia ciąży można już zrobić badania prenatalne? Polecam test nipt warszawa to jedno z miast gdzie możecie takie badanie wykonać. Test jest bezpieczny, o wysokiej czułości a wyniki są już po kilku dniach.

ODPOWIEDZ