Kolejne USG czy to bezpieczne?

kobietki33
Posty: 804
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:27 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: kobietki33 »

Muszę przyznać, że sama ostatnio zaczęłam się zastanawiać, gdzie mogłabym wykonać sobie USG piersi. Moja koleżanka doradziła mi, żebym w pierwszej kolejności sprawdziła sobie ofertę tego miejsca multimed/pl, ponieważ tam można liczyć na profesjonalną opiekę, a także fachowe doradztwo. Polecam i wam tam zerknąć, a myślę że nie będziecie rozczarowani.

rosalla
Posty: 72
Rejestracja: śr cze 10, 2020 11:30 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: rosalla »

najlepiej poradzić się lekarza w tej kwestii :) ewentualnie poczytać rzetelne artykuły na dobrych portalach internetowych. Ja w okresie ciąży i obecnie chętnie zaglądam na blog Dbamy o Dziecko dbamyodziecko/pl/. To świetna lektura dla każdego rodzica czy mamy, która dopiero oczekuje na przyjście na świat swojej pociechy.

roomia
Posty: 222
Rejestracja: wt paź 06, 2020 9:54 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: roomia »

W ciąży miałam bardzo często wykonywane USG i nie słyszałam by to było niebezpieczne. Była to ciąża w wieku 35 lat zatem częste kontrole były konieczne, dodatkowo także zalecono mi zrobienie badań prenatalnych. Zdecydowałam się na test NIFTY pro, nieinwazyjny i o czułości porównywalnej do amniopunkcji. Na szczęście wynik był dla nas szczęśliwy i dziecko było zdrowe :)

minella
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: minella »

Jest bezpieczne podobnie jak testy prenatalne sanco które można zrobić w diagnostyce. Miałam takie badanie i cieszę się że je zrobiłam zamiast inwazyjnej amniopunkcji bo nie musiałam się stresować bezpieczeństwem dziecka a wynik pokazał że praktycznie nie ma zagrożenia wadami genetycznymi

nadrus16
Posty: 73
Rejestracja: pt mar 12, 2021 1:42 pm

Re: Kolejne USG czy to bezpieczne?

Post autor: nadrus16 »

Oczywiście, że badanie USG jest bezpieczne i trzeba to robić co jakiś czas. USG to podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne na poziomie palpacyjnym, ani zauważalne wzrokowo. Dlatego ja osobiście robię sobie tego typu badanie dbajopiersi/pl/badania-piersi/ co pół roku i mam pewność, ze nic złego się nie dzieje. Nie wiem czemu kobiety nie robią tego regularnie, przecież to nie boli, a możemy sobie żyć spokojnie. Nawet gdyby coś wyszło to szybko możemy zareagować :) dziewczyny badajmy się, bo to bardzo ważne!

ODPOWIEDZ