Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

ariadna
Posty: 103
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 9:42 am

Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: ariadna »

Ktoś ma to za sobą?
Co trzeba wiedzieć na temat badań prenatalnych?
Poszperałam trochę w internecie i tutaj gyncentrum/pl/blog/pl/trzecie-badanie-prenatalne znalazłam ciekawy namiar na artykuł o trzecim badaniu prenatalnym.
Jest tam dużo informacji, ale chciałabym też dowiedzieć się czegoś więcej od kogoś, kto ma na tym polu jakieś własne doświadczenia.

opo
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 10, 2020 9:44 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: opo »

dzięki, szukałam właśnie takiego info

bear
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 08, 2021 5:54 pm

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: bear »

Super, że ktoś o tym mówi

kielichowa
Posty: 143
Rejestracja: pn lut 01, 2021 10:52 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: kielichowa »

badania prenatalne trzeba robic,to jest takie bardzo dokladne usg, lekarz wtedy sprawdza wszystko , mierzy czy jest w normie. uwazam ze kobiety w ciazy powinny robic takie badanie :) dzieki temu mamy pewnosc, ze z dzieckiem wszystko w porzadku, jak bylam w ciazy to tylko to sie dla mnie liczylo, zdrowie dziecka, nawet do porodu wybralam szpital Medicover ze wzgledu na bardzo dobrze wyposazony oddzial neonatologiczny

banana
Posty: 51
Rejestracja: pt mar 12, 2021 11:47 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: banana »

Na blogu Gyncentrum także bardzo fajne artykuły pisze pani doktor Rozmus-Warcholińska, która takie badania wykonuje w tej placówce. Ja także do niej chodziłam. :) Bardzo miło wspominam wizyty u tej pani doktor. Zawsze była ona bardzo sympatyczna, a także dokładna w trakcie badań oraz fajnie mi wszystko tłumaczyła. :)

danna
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 29, 2021 7:49 pm

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: danna »

Jak tylko zaszłam w ciążę to szukałam informacji na temat takich badań. Miałam prawie 37 lat dlatego byłam w grupie ryzyka. Mój lekarz polecił mi do wykonania badanie nifty pro. To jedno z badań nieinwazyjnych ale o bardzo wysokiej czułości i szerokiej walidacji klinicznej. Z jego pomocą można wykryć aż 94 różne choroby, cena obejmuje także ubezpieczenie wyniku.

mamonka
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:38 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: mamonka »

Dużo informacji można znaleźć w internecie, także warto popytać koleżanek które były w ciąży. Mi w ten sposób kilka osób doradziło badania prenatalne u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Częstochowie i cieszę się, że się na nie udałam.

minella
Posty: 166
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: minella »

Zdecydowanie warto robić takie badania jak test sanco w diagnostyce bo są bezpieczne dla dziecka i nieinwazyjna a mimo to maja szeroki zakres i można dzięki niemu nawet poznać płeć dziecka

zuzula12
Posty: 1506
Rejestracja: pt lut 26, 2021 10:39 am

Re: Badania prenatalne - co należy wiedzieć?

Post autor: zuzula12 »

Warto zdecydować się na skorzystanie z usług specjalistów, aby nie marnowac swojego czasu i pieniędzy. Kiedy mam jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, to zawsze korzystam z sprawdzonego portalu, gdzie możecie uzyskać pomoc i konsultacje lekarskie, e-recepta lub zwolnienie lekarskie. Co Wy sądzicie o takim rozwiązaniu?

ODPOWIEDZ