Kiedy pierwsze badanie prenatalne?

ariadna
Posty: 103
Rejestracja: ndz sie 23, 2020 9:42 am

Kiedy pierwsze badanie prenatalne?

Post autor: ariadna »

W jakim momencie ciąży robi się pierwsze badanie prenatalne?
Ktoś z was był na takim w ostatnim czasie?
Tutaj gyncentrum/pl/blog/pl/pierwsze-badanie-prenatalne znalazłam ciekawą stronkę, gdzie można się dość dużo na takie tematy dowiedzieć.
Jest tam sporo wskazówek, ale chętnie poczytam też wasze rady i wskazówki.
Zawsze te z doświadczenia okazują się bardzo przydatne.

Kajka
Posty: 29
Rejestracja: pn cze 29, 2020 6:16 pm

Re: Kiedy pierwsze badanie prenatalne?

Post autor: Kajka »

O tym to raczej decyduje lekarz. Bo jednak om wie kiedy najlepiej jest wykonywać dane badania, aby było wiarygodne. Mimo to wiadomo, że nie każdą wadę rozwoju da się od razu wynaleźć. Tak było w przypadku mojej koleżanki. Niby badania w ciąży były w porządku i dziecko urodziło się zdrowe, ale za to teraz są problemy. Otóż dowiedziała się, że prawdopodobnie córka może mieć autyzm. Dlatego też szukamy informacji ja to można rozpoznać. I tak znalazłyśmy tę stronę lekarzebezkolejki/pl/blog/autyzm-objawy-przyczyny-leczenie/w-620 na której to można wiele dowiedzieć się właśnie na temat autyzmu.

mamonka
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:38 am

Re: Kiedy pierwsze badanie prenatalne?

Post autor: mamonka »

Im szybciej tym lepiej, oczywiście od momentu kiedy jest do tego sposobność. Im szybciej będziemy wiedzieć że dziecku nic nie jest, że nie jest obciążone żadnymi chorobami genetycznymi tym lepiej. Wiem ze kobiety bardzo chwalą sobie dr Wiolettę Rozmus-Warcholińskś, która ma ogromne doświadczenie w temacie badań prenatalnych i podchodzi z wielkim zaangażowaniem do każdej pacjentki.

maleńka
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 29, 2020 11:34 pm

Re: Kiedy pierwsze badanie prenatalne?

Post autor: maleńka »

Tutaj to powinien nam wszystko powiedzieć nasz ginekolog co i jak. W końcu to on będzie wykonywał wszelkie badania żeby sprawdzać jak się rozwija nasze dziecko. U mnie tych badań przez całą ciążę trochę było i żeby nie odczuwała ciągłego dyskomfortu z tym związanego to zaczęłam stosować żel intymny feminum.

ODPOWIEDZ