Bardzo jasny, średni czy ciemny brąz? Zobacz, jak odpowiednio dopasować nowy kolor włosów!

Wydawałoby się, że włosy w kolorze brązowym mogą pasować tylko i wyłącznie kobietom, które naturalnie posiadają ciemną karnację, brwi, a także całą oprawę oczu. Jednak bardzo często zapominamy, że kolor brązowy posiada różne stopnie jasności, które można z łatwością dopasować do różnych typów urody. Bardzo jasny czy jasny brąz? A może włosy w kolorze średniego lub ciemnego brązu? Podpowiadamy, jak odpowiednio dopasować nowy kolor włosów do innych elementów naszej urody!

Bardzo jasny brąz – farba do włosów dla blondynek

Bardzo jasny brąz to kolor włosów, na który z powodzeniem mogą decydować się naturalne blondynki o nieco jaśniejszej urodzie. Odcień bardzo jasnego brązu pozwoli na efektowną zmianę koloru włosów, ale przy tym nie wprowadzi zbyt dużego kontrastu na twarzy. Jednak blondynki o skandynawskiej urodzie powinny pamiętać o tym, by przy brązowych włosach postawić na nieco mocniejszy makijaż – to znaczy wyraźne podkreślenie konturu brwi i kości policzkowych, a także ciemniejszy makijaż oka, bowiem naturalna kolorystka ich twarzy może nieco “zniknąć” przy brązie na włosach. Dla naturalnych blondynek doskonałą propozycję może stanowić farba do włosów bardzo jasny brąz Garnier Color&Shine, która będzie stanowiła dobrą alternatywę dla jasnego blondu i zapewni efekt pięknego brązu z odpowiednio jasnymi refleksami.

Farba do włosów jasny brąz – dla blondynek i szatynek

Włosy w kolorze jasnego brązu będą stanowiły idealną propozycję dla naturalnych blondynek o ciemniejszej urodzie, które chciałyby dodać swojej twarzy nieco więcej powagi, a także szatynek, które w ten sposób będą mogły podkreślić naturalne atuty swojej urody. W tym przypadku szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie farba do włosów w kolorze jasnego naturalnego brązu, która zapewni naturalny efekt koloryzacji w modnym stylu “nude”.

Włosy średni brąz – dla szatynek i rudych

Włosy w odcieniu średniego brązu mogą okazać się doskonałą alternatywą dla szatynek o ciemniejszej urodzie, a także pań o naturalnie rudych włosach. Farby do włosów średni brąz możemy znaleźć w ciekawych odcieniach orzechowego, karmelowego lub czekoladowego brązu, dzięki czemu szatynki będą mogły uatrakcyjnić swoją dotychczasową fryzurę. Panie o naturalnie rudych włosach mogą natomiast wybierać średni brąz w połączeniu z odcieniem kasztanowym, miedzianym czy mahoniowym, by wprowadzić do swojego wyglądu wyraźne, ale nie drastyczne zmiany.

Włosy w kolorze ciemnego brązu dla brunetek

Ciemny brąz, w przeciwieństwie do średniego, jasnego oraz bardzo jasnego brązu, został zarezerwowany tylko i wyłącznie dla pań o ciemniejszym typie urody. W ciemnym brązie będą bowiem dobrze wyglądały kobiety, które naturalnie posiadają ciemne brwi i oczy. W tym przypadku nie ma znaczenia koloryt naszej skóry, bowiem ciemny brąz będzie idealnie współgrał zarówno z ciemną, jak i jasną karnacją. Pamiętajmy jednak, że ciemne włosy w połączeniu z innymi ciemnymi elementami naszej urody, mogą dodawać nam lat. Jeśli więc zależy nam na tym, by zachować młody wygląd, lepiej zastanowić się nad wyborem farby w jaśniejszym kolorze brązu.

Ciemne i zimne brązy

Przy wyborze konkretnej farby do włosów musimy wziąć pod uwagę nie tylko jej stopień jasności, ale też tonację kolorystyczną. Oznacza to tym samym, że osoby, które posiadają ciepły odcień skóry (żółty, pomarańczowy) powinny wybierać ciepłe odcienie brązu, zaś panie o zimnym typie urody (ze skórą w kolorze różowym lub lekko niebieskawym) powinny decydować się na chłodne kolory farb do włosów. Ma to bardzo duże znaczenie dla ostatecznych efektów koloryzacji, dlatego zanim zdecydujemy się na wybraną farbę do włosów, musimy mieć pewność, że będzie ona idealnie współgrała z naszym typem urody.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*