Kosmetyki, które warto stosować, jeśli doczepiasz włosy metodą clip-in

Włosy są synonimem kobiecości. Jednak nie wszystkie kobiety zostały obdarzone przez matkę naturę gęstymi i mocnymi włosami. Na szczęście zawsze można je przedłużyć. Ciekawym wyborem jest metoda clip in.

Doczepiane włosy clip in – co warto wiedzieć?

Doczepiane włosy metodą clip in są świetnym wyborem, dla wszystkich kobiet, które marzą o gęstych i pięknych włosach. Zaletą tej metody jest fakt, że nie niszczy, ani też nie obciąża włosów. Wystarczy tylko przypiąć doczepiane włosy za pomocą specjalnej klamry i już można cieszyć się naprawdę spektakularnym efektem. Zaletą również jest fakt, że bardzo łatwo można doczepiane włosy odpiąć i korzystać z nich zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Jednak, aby włosy prezentowały się świetnie i sztuczne pasma długo nam służyły, konieczna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Na szczęście nie jest ona ani trudna, ani też czasochłonna.

Doczepiane włosy clip in – jak o nie dbać?

Obcięte włosy nie są już odżywiane przez cebulki, zatem na ich wygląd nie ma jakiegokolwiek wpływu dieta, czy też zażywania suplementów diety. Jednak o doczepiane włosy trzeba odpowiednio dbać, aby świetnie się prezentowały. Bądźmy szczerzy, suche i zniszczone wyglądają bardzo nieestetycznie. Zatem pielęgnacja jest podstawą. Na samym początku trzeba wybrać odpowiedni szampon do włosów. Najlepiej tutaj wybierać szampony nawilżające. Warto postawić tutaj na sprawdzone marki. Doczepiane włosy myjemy przesuwając pianę z góry na dół, co dodatkowo zapobiega ich plątaniu. Warto tutaj postawić na naturalny skład szamponu, najlepiej z olejkiem lnianym, czy np. z masłem kakaowym. Dzięki temu włosy będą świetnie nawilżone, a także łatwo będzie je rozczesać. Dobrze dobrany szampon np. z linii Inslight zapobiega też puszeniu się włosów i ich kołtunieniu. W swoim składzie nie zawiera też żadnych parabenów, czy silikonów, zatem jest najlepszym wyborem. Po umyciu włosów należy nałożyć odżywkę. W tym przypadku również idealnie sprawdzi się linia nawilżająca. Dzięki niej doczepiane włosy dodatkowo będą miękkie i lśniące,a to za sprawą olejku z migdałów. Ekstrakty z owsa świetnie nie tylko nawilżają, ale również odbudowują powłoki włosowe. Warto w tym przypadku pamiętać, aby odżywkę nałożyć na całą powierzchnię doczepianych włosów. Po około 5 minutach można spłukać kosmetyk, oczywiście w letniej wodzie.

Doczepiane włosy clip in – dlaczego tak ważne są maski nawilżające?

Kobiety, które lubią się zmieniać, często również decydują się na doczepiane włosy metodą clip in. Warto tutaj wiedzieć, że tzw. doczepy można farbować. Zatem, jeżeli chcą one przejść dużą metamorfozę, to mogą je nawet rozjaśnić. Jednak, tak jak i w przypadku własnych włosów rozjaśnienie bardzo je niszczy, wysusza i obciąża. A żeby doczepiane włosy prezentowały się świetnie powinny wyglądać zdrowo. Dlatego warto dodatkowo stosować maski nawilżające, a także wygładzające. Również takie kosmetyki warto nałożyć na około 5 minut, na całej powierzchni włosów, następnie delikatnie spłukać letnią wodą. Na końcówki można dodatkowo nałożyć jedwab nawilżający.

Nawilżenie ma kluczowe znaczenie

Włosy doczepiane clip in trzeba przede wszystkim odpowiednio nawilżać. Dzięki temu będą one pięknie się prezentowały, a dodatkowo wyglądały na zdrowe. Zatem poza odpowiednimi szamponami, maskami, czy też odżywkami należy zdecydować się na serum. Nie tylko pięknie pachnie, ale również regeneruje całą strukturę włosa i zapewnia miękkość. Takie włosy również zdecydowanie łatwiej rozczesać i nie puszą się nawet pod wpływem wilgoci. Oczywiście nie można jeszcze zapomnieć o pięknym połysku, jaki dodają włosom. Dzięki takim kosmetykom nawet stylizacja ich nie obciąża, a dodatkowo są mocniejsze. Warto także zwrócić uwagę na produkty, których używa się podczas stylizacji. Najlepiej zupełnie zrezygnować z pianek i lakierów. Trzeba też wybierać produkty o naturalnym składzie, bez sztucznych dodatków. Kosmetyki nie powinny mieć również w swoim składzie alkoholu.

Wybór odpowiednich kosmetyków pełni kluczową rolę, aby włosy clip in pięknie się prezentowały i zachwycały. Warto zatem używać sprawdzonych produktów o świetnym składzie. Należy także pamiętać o odpowiednim suszeniu włosów clip in. Nie należy tutaj używać ciepłego strumienia powietrza.

1 Comment on Kosmetyki, które warto stosować, jeśli doczepiasz włosy metodą clip-in

  1. O! Szukałam właśnie takich informacji 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.


*