Lasery diodowe do depilacji – czym kierować się przy ich wyborze?

Lasery diodowe znalazły szerokie spektrum zastosowań. Jednym z nich jest depilacja. Do niedawna zabieg ten, przy wykorzystaniu zaawansowanego sprzętu, wykonać było można tylko i wyłącznie w renomowanych gabinetach kosmetycznych. Obecny rozwój technologii sprawił, że depilatory stały się znacznie bardziej powszechne i dostępne dla klientów, którzy podstawowe zabiegi mogą wykonywać samodzielnie w domu.

(Lasery diodowe – https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/)

Lasery diodowe – na czym polega depilacja światłem?

Wiele kobiet marzy o gładkiej skórze przez wiele tygodni i jednocześnie bezbolesnej depilacji. Wydawać by się mogło, że takie połączenie jest trudno osiągnąć, jednak obecnie stosowane i oferowane na rynku urządzenia pozwalają na zapewnienie wysokiego komfortu zabiegu, który jest praktycznie bezbolesny. Laser diodowy, który wykorzystywany jest do depilacji, wykorzystuje metodę światła impulsywnego, często oznaczaną jako IPL. Umożliwia ona działanie fal laserowych różnej długości, które rozprzestrzeniają się we wszystkich kierunkach.

Emitowane światło jest pochłaniane przez melaninę, która odpowiedzialna jest za kolor skóry. Następnie jest ono zamieniane w energię, która wydziela ciepło, powodując tym samym uszkodzenia cebulek włosów. Obumarłe mieszki włosowe nie pozwalają na dalszy rozrost włosów. Warto zaznaczyć, że im większe jest stężenie melaniny, tym włoski są ciemniejsze, a to przekłada się także na większą efektywność zabiegu. Należy jednak pamiętać, że owłosienie nie rośnie jednakowo na całej powierzchni ciała, dlatego też ciężko jest zauważyć spektakularne efekty po pierwszym zabiegu.

Pierwsze efekty przemian, do których przyczynia się laser diodowy, są widoczne najwcześniej po około dziesięciu tygodniach. Producenci depilatorów zalecają więc stosowanie urządzenia raz na dwa tygodnie, co jest optymalną częstotliwością, przynoszącą satysfakcjonujące rezultaty już po dwóch miesiącach. Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla skóry i nie przerywa ciągłości naskórka. Ważne jest jednak to, aby przed zabiegiem dostosować intensywność światła do karnacji i owłosienia. Dzięki temu uniknie się niepotrzebnych podrażnień i poparzeń.

Na co zwrócić uwagę wybierając laser do depilacji?

Wybierając laser do depilacji wiele osób na samym początku zwraca uwagę na markę producenta. Jest to oczywiście zgubne, gdyż najistotniejsze są w tym przypadku parametry techniczne urządzenia. Chcąc kupić laser diodowy do depilacji powinno się zapoznać z ilością emitowanych impulsów, mocą oraz wagą urządzenia. Bardzo ważna jest także powierzchnia działania. Im ona większa, tym efektywniejszy będzie sprzęt.

Spośród oferowanych modeli można wybrać laser diodowy do depilacji przewodowy lub bezprzewodowy. W tym aspekcie wiele zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Oczywiste jest, że sprzęt bez ciągnącego się kabla będzie bardziej poręczny i wygodny, jednak jego akumulator może się rozładować w najmniej odpowiednim momencie. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe akcesoria, jakie znajdą się w zestawie. Może to być dodatkowa nakładka, która jest specjalnie przeznaczona do depilacji twarzy.

Wybór odpowiedniego modelu lasera diodowego powinien być więc uwarunkowany własnymi wymaganiami. Urządzenia, które będą wykorzystywane w domu znacznie różnią się od tych, które stosuje się w gabinetach kosmetycznych. Nie poleca się więc kupować wyspecjalizowanego sprzętu, jeśli nie zna się jego podstawowej obsługi, gdyż może on wyrządzić więcej szkód niż dobrego.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*