Marka japońskich zegarków – Hasło w krzyżówce – Słownik definicji

Nie od dziś wiadomo, że Szwajcaria oraz Japonia to najważniejsze kraje jeżeli chodzi o światowy rynek zegarmistrzowski. Kraj Kwitnącej Wiśni wprowadził mnóstwo innowacyjnych rozwiązań i do dziś stanowi ona silną pozycję w produkcji zegarków.

Wyznacza ona nowe trendy zarówno w stylistyce jak i funkcjonalności zegarków. Szwajcaria budując swój prestiż stawiała na tradycję. Japonia zaś postanowiła pójść w innowację tworząc tym samym szereg nowych rozwiązań, które spowodowały rewolucję na rynku.

Do ich najważniejszych osiągnięć możemy uznać powszechnie zasilane zegarki baterią mechanizmów kwarcowych czy wprowadzenie bardzo praktycznych ekranów LCD, które wyprzedziły swoje czasy. Dzięki tym oraz kilku innym innowacjom Japonia uchodzi za dolinę krzemową zegarmistrzostwa. Poniżej przedstawimy listę znanych producentów zegarków oraz ich najważniejsze cechy.

Seiko

Marka ta powstała w 1881 roku i uznawana jest za jedną z najbardziej rozpowszechnionych manufaktur na świecie. Założycielem jest Kintaro Hattori. Zaczął on swoją karierę od naprawy zegarków europejskich, które opierały się na czasie słonecznym w przeciwieństwo do zegarków z Azji, które wskazywały godzinę na podstawie czasu księżycowego. Lata praktyki pozwoliły mu w 1910 roku zaprezentować pierwsze koło balansowe, które zostało zaprezentowane w tym samym roku jako pierwszy zegarek naręczny sygnowany logiem marki Seiko. Zegarki tej firmy zobaczyć możemy na nadgarstkach słynnych aktorów. Jest ona również sponsorem serbskiego tenisisty Novaka Djokovica.

Orient

Marka ta została założona w 1901 roku przez Shogoro Yoshide w handlowej dzielnicy Tokio Ueno. Na początku firma ta zajmowała się importem zegarków kieszonkowych z Europy jednak w 1912 roku właściciel podjął decyzję o rozpoczęciu produkcji kopert ze złota. W 1934 roku Yoshida decyduje się na stworzenie własnych zegarków. W 1951 roku manufakturze została nadana nazwa Orient Watch Company i również w tym samym roku zaprezentowany został flagowy i kultowy model Orient Star. Obecnie marka ta jest rozpoznawalna na całym świecie i wiąże się to z tym, że Orient podąża za panującymi trendami i możemy mieć pewność, że każdy model jest dopracowany pod każdym względem.

Citizen

Ta japońska marka powstała w 1918 roku. Zasłynęła ona dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom takich jak mechanizm solarny Eco-Drive, który jest przyjazny środowisku. Dzięki temu mechanizmowi zegarki nie potrzebują baterii albo dodatkowego nakręcania tylko zasilają się z dowolnym źródłem światła. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest technologia opracowana przez Citizen czyli Radio Controlled. Polega ona na tym, że za pomocą fal radiowych z wzorcowymi zegarami atomowymi aktualizuje godzinę na tarczy. Do dziś uznaje się, że jest to najbardziej precyzyjny sposób wskazywania czasu. W 1987 roku marka ta zaprezentowała kolejny ciekawy model. Był on wykonany całkowicie z tytanu i jego cechami charakterystycznymi była mała waga oraz niska zawartość niklu, która pozwalała by zegarki te mogły być noszone przez alergików.

Casio

Jest to kultowa japońska marka, która powstała w 11946 roku w branży elektronicznej. W 1974 roku skupiła się ona na produkcji zegarków, które zmieniły cały rynek zegarmistrzowski. Zaprezentowali oni model wyposażony w elektroniczny wyświetlacz LCD, który znacznie wyprzedził swoje czasy. Kilka lat później Casio wypuścił swój kolejny model, który miał wbudowany kalkulator. W kolekcji ich zegarków znajdziemy modele klasyczne, sportowe oraz retro, które nawiązują do zegarków popularnych u schyłku poprzedniego wieku.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*