Metody na usunięcie trądziku

Trądzik to zdecydowanie zmora wielu dorastających nastolatków. Wypryski na twarzy są często obelg i wyśmiewań. Wbrew pozorom problem nie dotyczy jedynie nastolatków, ale również często dorosłych. Nieleczony trądzik może powodować liczne blizny na twarzy. Dlatego warto przestrzegać odpowiednich zasad, które pozwolą Ci skutecznie poradzić sobie z tym tematem. Poniżej zaprezentujemy również najskuteczniejsze metody leczenia sobie z tym problemem. Zapraszamy do artykułu.

Zapobiegaj powstawaniu trądzika!

Na przestrzeni lat powstało wiele „kuracji” które bardziej szkodzą aniżeli pomagają w radzeniu sobie z trądzikiem. Takie metody jak ręczne czyszczenie twarzy, wysuszające żele myjące czy wystawianie buzi na słońce nie są skuteczne, a mogą zaszkodzić. A więc w jaki sposób zaradzać trądzikowi?

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią higienę i mój skórę delikatnie. Nie korzystaj z antybakteryjnych mydeł i żeli, gdyż głównym powodem powstawania trądziku nie są bakterie, lecz zmiany hormonalne. Używaj tylko łagodnych preparatów maksymalnie dwa razy dziennie.

Koniecznie zacznij stosować tonik. Po umyciu twarzy żelem – taki tonik skutecznie zwęzi ujścia gruczołów łojowych jak i odświeży skórę. Dobrym rozwiązaniem będzie również delikatny krem nawilżający, który odpowiednio nawilży przesuszoną skórę! Próbuj różnych preparatów i obserwuj jak na to reaguje Twoja skóra!

Dobrym pomysłem może okazać się złuszczanie skóry. Jednak i tutaj potrzebna będzie rozwaga. Zdecydowanie omijaj peelingi mechaniczne, które jedynie mogą spowodować nasilenie objawów zmian skórnych. Dobrym rozwiązaniem będą peelingi enzymatyczne, które zawierają enzymy owocowe i ziołowe. Warto stosować również kremy z kwasami owocowymi, które rozjaśnią skórę, wygładzą, zmniejszą przebarwienia i łojotok.

Jakie są skuteczne metody na usunięcie trądziku?

Przede wszystkim warto odwiedzić dermatologa, które w zależności od postaci choroby i jej nasilenia – dobierze odpowiedni sposób leczenia. Dermatolog jest w stanie prawie zawsze skutecznie pomóc w walce z uporczywym trądzikiem. Lekarze przepisują maści sterydowe, antybiotyki czy retionidy. Kuracja może trwać nawet miesiącami i ograniczona jest konkretnymi zaleceniami lekarza. Często pojawiają się skutki uboczne, ale leczenie jest niezwykle skuteczne. Dlatego walcząc z trądzikiem warto zacząć od wizyty u odpowiedniego specjalisty w okolicy. Laserowe usuwanie trądziku Łódź znajdziesz np. tu.

Inną niezwykle skuteczną metodą jest metoda laserowego usuwania trądziku. Jest to skuteczna alternatywa dla wyżej wymienionych inwazyjnych metod usuwania trądziku farmaceutycznie. Na czym polega ta metoda? Promień lasera dociera w odpowiednie miejsce, do skóry właściwej. Powstałe mikrouszkodzenia przyspieszają proces regeneracji tkanki. Ponadto metoda ta ma również właściwości bakteriobójcze jak i przeciwzapalne. Rezultaty są tutaj znacznie szybsze niż w przypadku leczenia farmaceutycznego. Efekty zaczynają być widoczne już po kilku zabiegach. Ich ilość zależna jest od konkretnego przypadku i natężenia samego trądziku. Poza tym nie ma tu żadnych konkretnych zaleceń, które mogłyby wpłynąć na proces leczenia trądziku.

O Artykuł zewnętrzny

Leave a comment

Your email address will not be published.


*