Co można uszyć z tkanin bawełnianych?

Bawełna jest naturalnym, przyjaznym dla skóry człowieka włóknem, które ma bardzo szerokie zastosowanie. Chociaż dzisiaj często zastępują ją tkaniny z tworzyw sztucznych, to jednak bawełna nadal pozostaje najlepszym wyborem nie tylko na ubrania, ale również do szycia wielu innych wyrobów tekstylnych. 

Batyst, kaliko, kreton, drelich, satyna, perkal, sztruks, gabardyna, dżins, merla, aksamit, atłas czy barchan – te wszystkie rodzaje tkanin można wykonać z bawełny. Przede wszystkim tkaniny bawełniane mają zastosowanie w przemyśle tekstylnym, ale również bawełna stosowana jest do produkowania papieru, na przykład banknotów dolarowych, ekskluzywnych materiałów piśmienniczych, filtrów, sieci rybackich czy materiałów opakowaniowych.

Kupon materiału i nieograniczone możliwości

Tkaniny wykonane z bawełny przede wszystkim używane są do szycia ubrań – można stworzyć z nich piękną bluzkę, koszulkę, sukienkę, spodnie czy modny trencz. Również tkaniny bawełniane stosowane są często do szycia elementów wystroju wnętrz, na przykład można wykonać z nich poszewki na poduszki, narzuty, zasłony czy obrusy lub podkładki pod talerzyki i filiżanki. Możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ bawełna oferowana jest w różnych wariantach – grubsza, cieńsza, mniej lub bardziej rozciągliwa.

Tkaniny bawełniane na zamówienie

W sklepach asortyment tkanin bawełnianych jest naprawdę ogromny i można dopasować je do różnego rodzaju projektów. Często jednak jest tak, że znalezienie tego idealnego wzoru nie jest takie łatwe. W takiej sytuacji można skorzystać z usług firmy CottonBee, która specjalizuje się w personalizacji materiałów do szycia. W jej asortymencie znajduje się pełna gama gotowych wzorów, ale również udostępnia ona swoim klientom możliwość wydrukowania na bawełnie praktycznie dowolnego dostarczonego wzoru. Zamówienie na CottonBee można złożyć on-line.

Zatem bawełna to naprawdę wszechstronna tkanina, która pozwala na tworzenie wielu efektownych wyrobów tekstylnych – rozmaite techniki produkcji i personalizacji sprawiają, że nadal jest ona w czołówce najczęściej wybieranych tkanin.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*