Najlepsze przepisy na lemoniadę

Lato to pora roku, której wyznacznikiem są nie tylko wakacyjne wyjazdy do ciepłych krajów, ale również pojawianie się na ulicach stoisek z lodami czy lemoniadą. Lato to pora roku, w której najwięcej pojawia się zdjęć na instagrama, przedstawiających fantazyjnie wyglądające desery lodowe, czy kolorowe napoje. Jak takie cudeńka przyrządzić samemu w domu?

Lody czy lemoniada – co lepsze na urozmaicenie lata?

Zarówno lody, jak i lemoniada mają swoje zalety. Lody przede wszystkim charakteryzują się różnorodnością – mamy duży wybór spośród rodzajów lodów, smaków, sposobów podania. Możemy wybrać smaki owocowe, egzotyczne, klasyczne – śmietankowy lub czekoladowy, z polewą, z dodatkami takimi jak wiórki kokosowe, bakalie czy nawet pękające kuleczki. Zaś lemoniada najczęściej występuje w towarzystwie mięty, lub cytryny, limonki albo innych owoców. Jednak lemoniada jest bardziej podatna na warunki atmosferyczne. Chłodzi przyjemnie, tak jak lody, ma wspaniały smak – też jak lody, ale w przeciwieństwie do nich nie rozpuszcza się po kilku sekundach na słońcu. To jej zdecydowany atut. Ponadto bardzo łatwo jest ją przyrządzić w domu. W jaki sposób?

Jak przyrządzić lemoniadę w domu?

Najbardziej podstawowa wersja lemoniady wymaga od nas zakupienia jedynie kilograma cytryn. Pozostałe składniki – cukier, oraz oczywiście wodę plus lód w kostkach, z pewnością posiadamy w domu. Wodę wybieramy oczywiście niegazowaną, do przygotowania lemoniady musimy przygotować jej dwa litry. Przystępujemy do wykonania orzeźwiającego deseru. Na początku musimy włożyć cytryny do wysokiej miski, po czym zalać wrzątkiem. Następnie należy starannie wycisnąć z nich sok, a później przecedzić i wlać do dzbanka, który posłuży nam za naczynie do finalnego podania lemoniady. Jeden składnik mamy wykorzystany. Co z pozostałymi? Cukier należy rozpuścić (w niewielkiej ilości ciepłej wody), a następnie wlać do dzbanka z przygotowanym już wcześniej sokiem z cytryny. Na końcu należy dodać lód w dowolnych ilościach. Całość należy bardzo dokładnie wymieszać. Aby nasza lemoniada oprócz dobrego smaku i wspaniałego orzeźwienia zyskała też oryginalny wygląd, warto ją udekorować plastrami cytryny, oraz podawać w wysokich szklankach z kolorowymi słomkami. W sytuacji, gdy znudzi nam się cytrynowa lemoniada, możemy spróbować bardziej czasochłonnej i nieco droższej wersji. Jest to rabarbarowa lemoniada. Do jej przygotowania potrzebujemy pół kilograma rabarbaru, 150g cukru, jedną laskę wanilii, 800 ml wody, maliny (świeże lub mrożone), melisa, dwie cytryny lub limonki. Opcjonalnie możemy dodać także alkohol. Należy wyskrobać nasionka z wanilii, a następnie wymieszać z cukrem. Pokrojony rabarbar gotować około pięciu minut, a następnie dać mu wystygnąć, po czym wkładamy go do lodówki, aby porządnie się schłodził. Po tym czasie przecedzamy go, lemoniadę przelewamy do dzbanka, dodajemy plastry cytryny. Lemoniada smakuje najlepiej dobrze schłodzona, z malinowymi kostkami lodu – aby takie przygotować, należy do każdej przegródki włożyć jedną malinę, zalać zimną wodą i wstawić do zamrażalnika.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*