Niemiecka jakość w kuchni – patelnie tytanowe

Czy słynne hasło „niemiecka jakość” ma swoje odniesienie w różnych dziedzinach użytkowania? Co stoi za tym sloganem i czy ma on swoje zastosowanie np. w kuchni? Sprawdźmy.

Jednym z podstawowych naczyń mających zastosowanie w kuchni jest patelnia. To na niej najczęściej smażymy, pieczemy, dusimy czy grillujemy i nie ma znaczenia to czy jesteśmy wegetarianami czy mięsożercami, patelnię stosuje każdy.

Z pewnością chcielibyśmy być w posiadaniu patelni idealnej, a przynajmniej takiej, która w pełni odpowiada na nasze potrzeby, nie tylko kulinarne.

Na co najczęściej narzekamy użytkując takie właśnie naczynie? Jedną z najczęściej wymienianych wad jest przywieranie pokarmów do dna podczas gotowania, cecha ta potrafi mocno zniesmaczyć nie tylko samo kucharzenie ale także i jedzenie- wydrapany posiłek z patelni jest po prostu nieapetyczny, częstokroć takie gotowanie kończy się wylądowaniem jedzenia w koszu. Idealna patelnia powinna więc mieć powierzchnię, na której posiłki nie przywierają- po prostu. Dodatkowo, taka powierzchnia bardzo ułatwia mycie. Chyba nie trzeba mówić jak bardzo uporczywe jest mycie patelni z przywartym do dna jedzeniem?

Kolejna sprawa to niestabilna i przegrzewająca się rączka. Nie jest dobrze gdy trzeba za każdym razem gonić za ścierką czy ręcznikiem by przytrzymać patelnię by wygodnie pomieszać posiłek czy przenieść do w inne miejsce. Idealna patelnia to taka, której rączka nie tylko się nie nagrzewa ale pozwala na stabilne trzymanie naczynia, co więcej, jest zamocowana trwale, zapewniając trwały chwyt za każdym razem, mało tego, rączka jest wykonana z takiego materiału, że można ją włożyć do piekarnika, by dokończyć potrawę.

Następną kuchenną zmorą jest słaba trwałość patelni- czasem już po paru miesiącach użytkowania obserwujemy porysowane dno, powyginane, zniechęcające do dalszych eksperymentów kulinarnych. Idealna patelnia ma z pewnością porządne dno, wykonane z materiałów technologicznie zaawansowanych, bezpiecznych i przede wszystkim trwałych i odpornych na zarysowania. A gdyby tak dorzucić do tego długą gwarancję na takie dno? Brzmi zachęcająco prawda?

Nie możemy zapomnieć o czynniku ekonomicznym. Patelnia która długo się nagrzewa, do tego nierównomiernie, z pewnością nie ma za wiele wspólnego z oszczędnością czasu, energii, nie mówiąc już o tym, że przekłada się to także na oszczędzanie cennych witamin, które powinny być w naszych posiłkach. Idealna patelnia doskonale kumuluje i przewodzi ciepło- jest więc oszczędna w każdym wymiarze, nie tylko czasowym.

Patelnia przypalona i wykrzywiona z pewnością nie jest ozdobą kuchni-nawet najbardziej awangardowej. Zazwyczaj chowana jest do najgłębszej szafki a często jej żywot kończy się po prostu w koszu. Idealna patelnia współgra z designem nowoczesnej kuchni, cieszy oko i jest eksponowana, bo wiele mówi o dobrym guście jej użytkownika.

A więc czy jest taka patelnia? Niemiecka jakość w kuchni ma jednak swoje odzwierciedlenie. Przykładem są niemieckie patelnie z powłoką tytanową, możemy je kupić tutaj: http://www.egustus.pl/7-garnki-i-patelnie, są solidne, trwałe, ekonomiczne i nie urywające kieszeni. Kuchnia może być miejscem sukcesów kulinarnych a za jakość warto zapłacić by zyskać radość z gotowania.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*