Obrączki ślubne – u jubilera online czy stacjonarnie?

W ciągu ostatnich kilku lat udział e-commerce znacznie wzrósł w stosunku do sklepów stacjonarnych. Wyraźnie widać, że zaufanie klientów do sprzedawców internetowych wzrasta. Zauważają też zalety dokonywania zakupów za pośrednictwem komputera. Właściciele dbają również jakość responsywnych stron internetowych. Chodzi o to, by ofertę równie łatwo przeglądało się na komputerze, jak i telefonie komórkowym, czy tablecie. Choć wiele par decyduje się nadal na zakup obrączek ślubnych w salonie stacjonarnym, na tym polu również wzrosło zaufanie do jubilerów posiadających swoją ofertę również w przestrzeni internetowej. Zobaczmy, jakie są zalety dokonywania zakupu obrączek właśnie w ten sposób i co mogłoby przekonać tych, którzy wahają się, jaką decyzję podjąć.

Jubiler w świecie online

Kolejne branże przekonują się, że jeżeli nie zaistnieją w świecie internetowym, będzie im trudno przetrwać. Świat jubilerski udowodnił, że mimo, iż kojarzył się jednoznacznie z wizytą w salonie, z powodzeniem mógł zainteresować klientów swoją ofertą online. Wystarczy spojrzeć np. na markę Savicki. Posiada tylko ona dwa salony partnerskie, obydwa zlokalizowane w Lublinie. Sprzedaż zatem opiera na e-commerce. Strona jest przygotowana tak, by wygodnie przeglądało się ją na dużym ekranie, jak i na małym wyświetlaczu smartfona. Badania pokazują, że o ile zakup częściej finalizujemy w komputerze, to dużo czasu poświęcamy na zapoznanie się z ofertą scrollując stronę na telefonie.

Biżuteria zawsze pod ręką

Dlaczego wybierając obrączki ślubne warto skorzystać z oferty sklepu online? Otrzymujesz dużo czasu na to, by przyjrzeć się różnym propozycjom, porównać wzory, kolory i ceny. Ile trwa wizyta w salonie jubilerskim? Maksymalnie godzinę. Stresuje Cię obecność innych klientów i presja czasu, którą odczuwasz. W sklepie online możesz spędzić dowolny czas na przyglądaniu się poszczególnym produktom. Stoisz w korku, masz przerwę w pracy lub zdarza Ci się utknąć na dłużej w komunikacji miejskiej? Wyciągasz telefon z kieszeni i możesz wykorzystać ten czas na „wizytę” u jubilera.

Jak dobrać rozmiar

Trudność w określeniu rozmiaru biżuterii wydaje się niektórym problemem nie do pokonania. Wystarczy zapoznać się z ofertą salonu online, by przekonać się, że nie jest to problem. Wspomniany Savicki bezpłatnie wysyła do swoich klientów miarkę rozmiarów. Korzystając z niej można bardzo łatwo określić potrzebną średnicą obrączek.

Wykonanie pomiaru w domu ma niewątpliwe zalety. Dłonie czasem puchną, w zależności od różnych czynników. Dzieje się tak m.in. w ciągu dnia, w czasie upałów oraz po wysiłku fizycznym. Dlatego posiadając miarkę w domu możesz dokonać pomiaru kilkukrotnie i zdecydować się, która średnica obrączki będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa. Pamiętaj, że jeżeli stawiasz na szerszy model, powinien być nieco luźniejszy niż węższe wzory.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*