Olej z ostropestu jako suplement diety

olej z ostropestu

Olej z ostropestu powstaje z rośliny o nazwie ostropest plamisty. Jest to roślina która posiada właściwości chroniące naszą wątrobę przed szkodliwymi skutkami alkoholu. Oprócz tego potrafi działać łagodząco na stany zapalane spowodowane cukrzycą. Oprócz tych leczniczych działań może być także stosowania przez kobiety które mają problem z endometriozą oraz słabą regulację cyklu miesiączkowego.

Ostropest plamisty

Na początek warto powiedzieć trochę więcej o samej roślinie z której jest wytwarzany ten olej. Jest to rośliną pochodząca z grupy astrowatych o działaniu antyhepatotoksycznym. Roślina bardzo dobrze sobie radzi przy zapobieganiu uszkodzeniom wątroby. Nie dopuszcza toksyn do łączenia się z powierzchnią komórek wątrobowych. Wszystkie te pożądane właściwości wynikają z obecności sylimariny. Jest to kompleks falwonoliganów które mają pochodzenie roślinne. Ten kompleks stabilizuje błony komórkowe hepatocytów wątrobowych. Wpływa to korzystnie na ochronę wątroby przed związkami toksycznymi.

Roślina jest powszechnie stosowana przy toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby. Oprócz zastosowania leczniczego ma także zastosowanie prewencyjne gdyż chroni nerki i wątrobę przed truciznami takimi jak mykotoksyna, dwusiarczek czy chociażby alkohol. Poprawia także kondycję naszego serca oraz mięśni. Roślina a jest także często stosowana gdy stosuje się mocne lekie które negatywnie wpływają na stan naszej wątroby.Pomagają one złagodzić bardzo niepożądane skutki uboczne.

Regeneracja wątroby na olej z ostropestu

Olej w znacznym stopniu pomaga naszemu organizmowi regenerować wątrobę, Stymuluje on regenerację starych komórek i przyspiesza powstawanie nowych.

Olej z ostropestu – właściwości antynowotworowe?

Według ostatnich badań olej ostropestowy zmniejsza ryzyko ujawnienia się raka wątroby i hamuje namnażanie się tych komórek. Stosowany jest także podczas chemioterapii i pomaga usuwać szkodliwe substancje silnych leków antyrakowych.

Niechciane skutki uboczne

Badania wykazuje iż stosowanie oleju ostropestowego według zalecanych dawek nawet długotrwałe nie wykazuje żadnych efektów ubocznych. Możliwe są jedynie jednorazowe zaburzenia jelitowo żołądkowe które raczej są rzadkością.

Kiedy nie należy stosować oleju z ostropestu?

Olej nie powinien być stosowany podczas bardzo ostrych zatruć. Nie poleca się także podawania oleju dzieciom poniżej dwunastego roku życia ze względu na brak wystarczającej ilości badań które potwierdziłby brak szkodliwości dla młodego organizmu. Także kobiety w ciąży nie powinny stosować tego oleju.

Młodsza skóra

Olej ostropestowy może spowalniać proces starzenia się naszej skóry. Jeżeli więc widzisz u siebie pierwsze oznaki starości w postaci chociażby zmarszczek to olej ten jest bardzo dobrym rozwiązaniem by bardzo spowolnić ten proces. Dzieje się tak między innymi dzięki wysokiej zawartości witaminy E które charakteryzuje się bardzo silnym działaniem przeciwutleniającym. Potrafi zredukować miejscowe zapalenia oraz przebarwienia skórne.

Sprawdź ten olej ostropestu: https://niwki.pl/produkt/olej-z-ostropestu/

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*