Pieluchomajtki – wstyd czy postęp?

Nietrzymanie moczu to problem powszechny zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Z pomocą przychodzą rozmaite produkty, jak pieluchomajtki, które mają zaradzić skrępowaniu i braku poczucia komfortu. Niestety ludzie w podeszłym wieku, mimo że ich potrzebują, nie chcą się decydować na ich używanie. Co za tym stoi i jak to zmienić?

Senior businesswoman working in office

Wyobraź sobie, że ten problem dotyczy ciebie – nietrzymanie moczu. Musisz jakoś mu zaradzić, aby funkcjonować w społeczeństwie. Możesz też ze wstydu coraz bardziej wycofywać się z życia społecznego i siedzieć całymi dniami we własnych czterech ścianach. Ale czy tak powinno być? Ludzie w podeszłym wieku często uważają, że pieluchomajtki to ostateczność w ich oczach oznacza to (świadomie lub nieświadomie) przyznanie się przed sobą do tego, że jest się starszym, pogodzenie się z tym. A to jest przecież trudne.

Pieluchomajtki – pomogą ci się wyrwać z domu

Zamykanie się w domu i izolacja, spowodowana problemami zdrowotnymi, które są wstydliwe to bardzo częsty objaw wśród ludzi. Krępuję ich własna niedyspozycja i wolą nie pokazywać się światu. Nie podejmują też pracy, ani żadnych działań, aby to zmienić zawalczyć, bo to przychodzi z trudem. Poza tym pieluchy kojarzą się ludziom negatywnie, wyłącznie z wielkimi, anatomicznymi, pełnymi pieluchami, które tak naprawdę skierowane są do osób chorych, leżących i wypróżniających się całkowicie w pieluchy.

Osoby, które się poruszają i są aktywne spokojnie mogą wybrać pieluchomajtki, które dadzą im komfort i poczucie czystości. Tylko muszą wiedzieć o tym, że noszenie pieluchy to nie koniec świata i że istnieją dyskretne,  wygodne i zapewniające bezpieczeństwo produkty.

Dzięki pomocy w uświadomieniu ludzi starszych – możemy im pomóc wyjść z domu i nie rezygnować zbyt wcześnie z życia, które mimo nietrzymania moczu ma wiele do zaoferowania.

Opiekun – pomoc i wsparcie, nie tylko w pielęgnacji

Opiekun to osoba, która powinna dbać o stan psychiczny seniora. W jego rękach jest naprawdę bardzo dużo. Od niego zależy, czy osoba w podeszłym wieku przekona się do nowych rozwiązań, produktów i czy uwierzy w to, że warto o siebie zawalczyć, bo starość może nieść ze sobą wiele radości. Dlatego tak ważne jest dotarcie do osoby starszej, rozmowy – szczere i pełne zaufania, gdzie pokazuje się podopiecznemu, jak przekraczać granice, jak sobie pomagać i ułatwiać życie. To bardzo ważne. Zwłaszcza, że ludzie starsi boją się nowości, są zamknięci na zmiany i potrzebują pomocy w uświadomieniu im, jak niektóre rzeczy, które oferuje rynek, mogą im pomóc – dbać o siebie i swoje zdrowie i żyć dalej.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*