Plusy i minusy depilacji laserowej

Większość kobiet nie rezygnuje z depilacji nawet w okresie jesiennym i zimowym – kiedy ich nogi czy pachy są ukryte pod grubymi warstwami ubrania. Kobiety depilujące się przez cały rok czują się swobodnie, kobieco, czysto. W zależności od indywidualnych upodobań, możliwości finansowych czy poziomu bólu – możemy wybierać spośród przeróżnych sposobów na pozbywanie się niechcianego owłosienia.

Osoby nie tolerujące bólu, decydują się na golenie maszynką jednorazową, albo – mając na celu dłuższy efekt – wybierają krem do depilacji. Z kolei kobiety, którym ból nie przeszkadza, a zależy im na długim efekcie – czasem nawet do około miesiące – wybierają plastry z woskiem, pastę cukrową, albo usuwanie włosków depilatorem. Ostatnio jednak, coraz bardziej popularną alternatywą jest depilacja laserowa, dzięki której efekt gładkiej skóry utrzymuje się na bardzo długo. Jednak przed wyborem tej możliwości, powinniśmy przeanalizować wszystkie jej wady i zalety. Nie bez powodu na depilację laserową decyduje się coraz więcej kobiet, oraz coraz więcej gabinetów wprowadza do swojej oferty usługę tego typu.

Jakie są zalety depilacji laserem?

Depilacja laserowa pod wieloma względami wygrywa z tradycyjną maszynką do golenia. Jest wiele zalet tego rodzaju czynności. Przede wszystkim, depilacja laserowa nie ogranicza się, co do wyboru części ciała. Za pomocą maszynki jednorazowej, trudno usunąć owłosienie na przykład z pośladków czy pleców – w przypadku panów. Przy okazji warto wspomnieć, że nie tylko kobiety korzystają z dobrodziejstw depilacji laserowej, ale w tej sprawie do gabinetów kosmetycznych przychodzą także mężczyźni. Paradoksalnie, im włosy na ciele są grubsze i ciemniejsze, tym łatwiej je usunąć.

Decydując się na depilację laserową, możemy być pewni o bezpieczeństwie zabiegu. Nie musimy się też obawiać jakichkolwiek skutków ubocznych. Depilację laserową możemy wykonać między innymi na nogach, łydkach, brzuchu, pośladkach, ramionach, rękach, plecach, piersiach, czy nawet w okolicach bikini, oraz nad górną wargą, na twarzy. Decydując się na zabieg, mamy gwarancję trwałego efektu bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej wrażliwych rejonach. Oczywiście nie oczekujmy trwałego efektu po jednym zabiegu – trzeba je powtarzać określoną ilość razy, oraz raz do roku, aby utrwalić uzyskany rezultat.

Jakie są wady depilacji laserowej?

Nie ma jednak takiego działania, który miałby same wady. Depilacja laserowa także do takich zabiegów należy. Największa wada, z którą stykamy się na samym początku, jest cena. Jej wysokość zależy od tego, z jakiego rejonu chcemy się pozbyć włosków, oraz oczywiście od renomy salonu. Niemniej jednak warto się pogodzić z ceną, myśląc o efekcie, jaki nas czeka. Depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla osób, które mają mały poziom odporności na ból.

Podczas zabiegu mogą czuć pieczenie, szczypanie. Jednak – gdyby porównać ten ból, z bólem podczas depilacji depilatorem.. Wnioski wyciągnijmy sami. Jedyna poważna wada depilacji laserowej to taka, która unieszczęśliwi niektóre osoby. Otóż nie jest to zabieg dla każdego. Na depilację laserową nie mogą się zdecydować osoby chore na opryszczkę, bielactwo i łuszczycę.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

1 Comment on Plusy i minusy depilacji laserowej

  1. Oprócz ceny i ewentualnej alergii, uważam, że depilacja laserowa nie ma innych skutków ubocznych. Po to została stworzona. Jej skutkiem
    jest znikającw prawie
    na stałe owłosienie. Chęć do
    jego usunięcia wśród kobiet jest
    duża. U mnie w mieście usuwanie owłosienia jest juz powszechne i dostępne w każdym, lepszym salonie kosmetycznym.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*