Przegląd modeli strojów kąpielowych, czyli jakie kostiumy kąpielowe masz do wyboru?

W ofercie sklepów można obecnie znaleźć wiele różnych modeli strojów kąpielowych. Asortyment jest na tyle bogaty, że propozycje dla siebie znajdą zarówno zwolenniczki skąpego bikini, jak i propozycji nieodsłaniających zbyt wiele ciała. Najbardziej ogólny podział to na stroje kąpielowe jednoczęściowe i dwuczęściowe. My jednak przyjrzymy się bliżej konkretnym rodzajom.

Standardowe stroje kąpielowe, czyli modele jednoczęściowe i dwuczęściowe

  • Jednoczęściowy strój kąpielowy – nie ma w nim podziału na stanik oraz majtki. Zakrywa cały brzuch oraz boki. Dostępne są modele z wbudowanymi miseczkami, które podtrzymują biust (opcja idealna dla pań z obfitym biustem). Najczęściej w wersji jednoczęściowej dostępne są sportowe kostiumy kąpielowe.
  • Dwuczęściowy strój kąpielowy – biustonosz przypomina krojem standardy model noszony na co dzień przez kobiety. Może być (ale nie musi) usztywniany gąbką lub fiszbinami. Jeżeli chodzi o dół, można wybrać dowolny rodzaj majtek.

Konkretne rodzaje strojów kąpielowych

  • Bikini – biustonosz składa się z trójkątnych kawałków materiałów połączonych sznureczkami. Jeżeli chodzi o dół, majtki również są wiązane.
  • Tankini – jest to dwuczęściowy kostium kąpielowy, którego charakterystyczną cechą jest koszulka zasłaniająca brzuch. W niektórych modelach znajduje się biustonosz z usztywnianymi miseczkami, który ładnie podkreśla piersi. Ten rodzaj stroju jest czymś pomiędzy strojem jednoczęściowym, a dwuczęściowym.
  • Monokini – jest to jednoczęściowy strój kąpielowy z głębokimi bocznymi wycięciami. Odkrywa bardzo dużo ciała. Stanik oraz majtki są połączone cienkimi pasami materiału, z tyłu oraz przodu.
  • Bandeau – charakterystyczna jest góra tego stroju kąpielowego, ponieważ występuje pod postacią opaski. Szeroki pas może zostać wzbogacony o ramiączka lub sznurki wiązane na szyi. Tego typu kostiumy kąpielowe są dedykowane wyłącznie paniom o niewielkim biuście.

To oczywiście nie wszystkie rodzaje strojów kąpielowych, jakie można znaleźć w ofercie wielu marek, ale przedstawiliśmy klasyczne, najczęściej występujące i wybrane propozycje.

Moda plażowa zmienia się, ale pozostaje niezmienny komfort, jakiego oczekują kobiety

Idealne kostiumy kąpielowe, np. stroje kąpielowe 2 częściowe to takie, w którym kobieta czuje się komfortowo, a jednocześnie pięknie wygląda. Ważne jest więc, aby podczas decydowania się na konkretny model nie patrzeć jedynie na wygląd, ale także na funkcjonalność danej propozycji i możliwość jej późniejszego wykorzystania. Nic nam z tego, że kupimy kostium kąpielowy, który będzie wręcz zesuwał się podczas każdego ruchu, narażając posiadaczkę przed publicznym obnażeniem.

Rozsądnie wybierając stroje kąpielowe i dopasowując je do figury, będziesz w stanie czuć się komfortowo, a przy tym Twój wygląd będzie wręcz idealny. Na plaży będziesz czuła się swobodnie, a przecież o to właśnie chodzi, aby tak było.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*