Od kiedy puzzle dla dziecka? – radzi nasz ekspert

O puzzlach powstało już naprawdę wiele opracowań. Specjaliści przekonują o ich dobroczynnym wpływie na rozwój dziecka, kształtowaniu pewnych umiejętności i walorach edukacyjnych. W głowie każdego rodzica na pewno rodzi się pytanie: od kiedy wprowadzać dziecku puzzle. Oto, co na ten temat do powiedzenia ma nasz ekspert.

Kiedy puzzle dla dziecka?

Wielu rodziców staje przed dylematem czy kupić swojemu dziecku puzzle, czy może jest jeszcze za wcześnie. Okazuje się, że są to dylematy nieuzasadnione. Dlaczego? – Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych – również dla najmłodszych dzieci ok 1-2 lat. Puzzle dla dzieci to coraz częstszy prezent – mówi pracownik profesjonalnego sklepu z zabawkami MrToy.pl.

Dla młodszych dzieci przeznaczone są puzzle złożone z większych elementów, które nawet maluchy mogą swobodnie układać. – Warto pamiętać również o tym, że dzieci chętniej układają obrazki, które nawiązują do ich ulubionych bajek czy też zabawek. Trzeba zatem wziąć to pod uwagę podczas wybierania motywu do układania. Jeśli maluch lubi zwierzątka, to warto mu kupić układankę właśnie z takim motywem. – dodaje doradca z MrToy.pl.

Puzzle dla najmłodszych – nauka przez zabawę

Układanie puzzli od najmłodszych lat ma ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka. To nie tylko błaha układanka, która służy tylko i wyłącznie zabawie. Co daje układanie puzzli? – To przede wszystkim kształtowanie cierpliwości i zręczności dziecka. Poprzesz szukanie i dopasowywanie do siebie małych elementów dziecko rozwija swoją sprawność manualną. Puzzle doskonale ćwiczą pamięć i spostrzegawczość, są wspaniałą lekcją precyzji oraz pracy w grupie – przecież puzzle może układać cała rodzina.

Puzzle to doskonały wybór. Co do tego nie mają wątpliwości specjaliści w zakresie pedagogiki i psychologii. Warto zatem własnemu dziecku kupić taką układankę i połączyć tym samym naukę z zabawą. Trzeba również poświęcić czas i układać z dzieckiem puzzle. To na pewno zaowocuje w przyszłości.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*