Stomatolog dziecięcy Kraków – przyjemna oraz bezbolesna wizyta

Często zdarza się, iż dzieci kojarzą dentystę z nieprzyjemną oraz bolesną wizytą. Bardzo często jest to błędne przeświadczenie, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością, bowiem nie każda wizyta związana jest z bólem. Stomatolog dziecięcy Kraków jest tego doskonałym przykładem.

Często zdarza się, iż dzieci kojarzą dentystę z nieprzyjemną oraz bolesną wizytą. Bardzo często jest to błędne przeświadczenie, mające niewiele wspólnego z rzeczywistością, bowiem nie każda wizyta związana jest z bólem. Stomatolog dziecięcy Kraków jest tego doskonałym przykładem. Aby dziecko chętnie i z uśmiechem odwiedzało gabinet stomatologiczny, należy pojawiać się w nim nie tylko w momencie pilnej potrzeby – np. leczenie lub wyrywanie zęba – ale przede wszystkim na regularnych wizytach kontrolnych.

Doskonale wiemy, jak ważna jest pierwsza wizyta małego pacjenta u dentysty. Prawidłowe nastawienie oraz brak lęku przed stomatologiem, pozwolą na uniknięcie wszelkich nieprzyjemności, z jakimi najczęściej dentysta jest przez dzieci kojarzony. Na pierwszym spotkaniu stomatolog dziecięcy Kraków z doskonałym podejściem do najmłodszych, porozmawia z pacjentem i pokaże mu, jak należy prawidłowo używać szczoteczki oraz dbać o higienę jamy ustnej. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby wizyta przebiegała w spokojnej atmosferze. Dzięki odpowiedniemu nastawieniu, mały pacjent szybciej zaufa stomatologowi oraz mniej będzie obawiał się kolejnych wizyt.

Kiedy najlepiej udać się na pierwszą wizytę? Zdecydowanie nie należy czekać, aż pojawią się wszystkie zęby mleczne – których jest 20 – czyli do momentu około 3 roku życia. Zaleca się, aby odwiedzić stomatologa w okresie, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zęby, czyli od 6 miesiąca życia. Zachęcamy zatem do regularnego odwiedzania stomatologa – np. dwa razy w roku. Wizyty kontrolne, podczas których wykonywane mogą być zabiegi lakierowania oraz lakowania – które są zupełnie bezbolesne – pomogą utrwalić w dziecku przekonanie, że nie powinno się ono obawiać dentysty.

Zabieg lakierowania polega na pokryciu powierzchni zębów preparatem, który zawiera optymalne stężenie fluoru. Wnika on w szkliwo wzmacniając je, a to zapobiega powstawaniu bakterii próchnicogennych. Lakowanie wykonuje się zazwyczaj w obszarze pierwszych zębów trzonowych stałych. Zabieg ten polega na wypełnianiu bruzd materiałem, który hamuje powstawanie próchnicy. Leczenie mleczaków polega na „plombowaniu” ubytków, aby jak najdłużej zachować pierwsze zęby w jamie ustnej dziecka. Nie należy się pozbywać ich za wcześnie, ponieważ są one niezbędne do prawidłowego rozwoju jamy ustnej, szczęki oraz całego kształtu twarzy. Dodatkowo, po każdej wizycie dziecko otrzymuje niewielką pamiątkę, która stanowi nagrodę za dzielne zachowanie podczas wizyty.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*