System nawadniania ogrodów

System nawadniania przydaje się raczej w każdym ogrodzie. Jest to instalacja, która oferuje nam wygodę oraz oszczędność czasu. Bez wątpienia każdy właściciel ogrodu powinien zadbać o podlewanie roślin w zależności od miesiąca oraz ilości opadów deszczu. Tutaj właśnie idealnie sprawować się będzie automatyczny system nawadniania.

Na początek wyszczególnić możemy dwa rodzaje instalowania takiego systemu w ogrodach. Możemy to zrobić na powierzchni ziemi oraz pod nią. Kiedy opłaca się zainstalować system podziemny? Z pewnością idealnie sprawdzi się on przy dużej powierzchni trawnika. Natomiast jeśli posiadasz ogród warzywny, świetnym rozwiązaniem będzie system nawadniania, który dostarczy wodę wprost do korzeń roślin.

System nawadniania odporny na mróz

Dzięki podziemnym systemom nawadniającym zapewnimy sobie również odporność na mróz. Jest to możliwe dzięki automatycznym zaworom odwadniającym, które są montowane w najniżej położonych miejscach ogrodu. Jeżeli raz założymy taką instalację, możemy cieszyć się nią na długie lata, bez potrzeby demontowania jej na zimę. Dodatkowo takie instalacje są bardzo wygodne w montażu.

Nawadnianie kropelkowe

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala nam na precyzyjne nawadnianie systemu korzeniowego roślin. Dzięki temu możemy również sporo zaoszczędzić na wodzie. Jest to niewidoczna oraz podziemna linka, która posiada samozamykające się kroplowniki. Możemy również otrzymać rodzaj instalacji naziemnej. Jest ona polecana do nawadniania rzędów roślin, rabat kwiatowych oraz poziemnego nawadniania trawnika. Posiada ona również specjalną blokadę uniemożliwiającą przenikanie korzeni do kroplowników. Możemy sobie zapewnić skuteczne i równomierne nawadnianie nawet przy długościach linii do 200m dzięki kompensacji ciśnienia.

Nawadnianie rabat

Jeżeli zależy nam na skutecznym nawadnianiu rabat kwiatowych możemy zdecydować się na system nawadniania wykorzystujący pistolety oraz lance zraszające. W takim przypadku podłączamy wąż do puszki poboru wody i tyle! Woda natychmiast popłynie naszym wężem. Ciekawym rozwiązaniem tutaj może być wąż spiralny. Niektóre instalacje są całkowicie schowane pod ziemią. Jedyna część, która jest widoczna to kulowa pokrywa. Takie instalacje to idealne rozszerzenie do poziemnego systemu nawadniania ogrodu.

Zraszacze do nawadniania trawników

Bez wątpienia korzystanie z takiego rozwiązania jest bardzo komfortowe. Przy niektórych modelach możemy regulować ich parę indywidualnie. Ich zadaniem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię naszego trawnika. Możemy się zdecydować na całkowicie schowaną instalację podziemną. Tym samym nie musimy się martwić, że system nawadniania będzie wpływał na wygląd naszego ogrodu. Przy włączeniu takiej instalacji z trawnika wynurzają się zraszacze, które dostarczają wodę tam, gdzie trzeba. Po skończeniu swojej roboty chowają się one z powrotem w ziemi. Taki system nawadniania trawników pozwala nam na oszczędne oraz dokładne nawadnianie ogrodów.

Automatyczne nawadnianie ogrodów

Trzeba przyznać, że systemy nawadniania ogrodów są bardzo komfortowe. Dzięki automatycznym funkcjom nie musimy codziennie podczas upałów ręcznie podlewać naszych roślin. Wystarczy jedno kliknięcie z domu i możemy cieszyć się wolnym weekendem. Pełny potencjał takiego rozwiązania możemy wykorzystać również na urlopie. Będąc w zupełnie innym mieście lub nawet kraju możemy podlewać nasz ogród. W jaki sposób? Wystarczy dostęp do internetu oraz aplikacja mobilna. Pozwala ona na uruchomienie całej instalacji i dostosowanie wszelkich parametrów. Następnie system nawadniania dostarcza wodę tam, gdzie trzeba.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*