Twój sposób na regenerację skóry. Osocze bogatopłytkowe

Każdy z nas marzy o posiadaniu zdrowej, młodo wyglądającej skóry. Niestety nie wszystkie zabiegi medycyny estetycznej spełniają nasze oczekiwania. Dla osób poszukujących naturalnych, bezpiecznych i nieuczulających rozwiązań jest jednak szansa. To innowacyjna terapia biostymulująca komórki osoczem bogatopłytkowym.

Beautiful young woman looking at camera isolated on white background with pink cloth waves. Beauty satisfied girl touching her face and looking at camera. Skin care and spa beauty concept.

Co to właściwie jest?

Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu z naszej własnej krwi. Powstała mieszanka jest aplikowana do organizmu, pobudzając go do produkcji kolagenu typu III, charakterystycznego dla bardzo młodej skóry.

Zalety terapii osoczem bogatopłytkowym

Do głównych zalet technologii tej terapii należą długotrwałe efekty regeneracji i rewitalizacji skóry, gwarantujące pełną naturalność i biokompatybilność z naszym ciałem.

Osocze bogatopłytkowe pobudza komórki do odnowy, bez jakiegokolwiek ryzyka nietolerancji, alergii i innych niepożądanych reakcji układu odpornościowego – relacjonuje ekspert Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy.

Przebieg zabiegu

Sam zabieg jest prosty i szybki. Na początku lekarz pobiera niezbędną ilość krwi (ok. 8-24 ml), którą poddaje wirowaniu. W ciągu kilku minut następuje wyodrębnienie erytrocytów i leukocytów od osocza z płytkami krwi. Następnie do strzykawki zostaje dodany odczynnik, aktywujący płytki do produkcji czynników wzrostu. W rezultacie powstaje osocze bogatopłytkowe, stanowiące bazę do wykonania zabiegu.

Do kogo adresowana jest terapia?

Jak już wspomnieliśmy, z terapii osoczem bogatopłytkowym mogą skorzystać wszystkie osoby pragnące nadać skórze nowego wyrazu estetycznego.

Zabieg przyczynia się do poprawy wyglądu takich miejsc jak policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice oczu, usta, podbródek, czoło, fałdy na szyi i karku, dekolt czy dłonie. Jest też wykorzystywany przy wypełnianiu miejsc po trądziku oraz w leczeniu łysienia. Uniwersalność zabiegu stwarza szansę dla wielu osób, pragnących odzyskać dawny wygląd – podsumowuje specjalista High-Med.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*