Jak urządzić pokój dziecka?

W dzisiejszych czasach rodzice małych dzieci zaczęli szukać sposobu na unikalne urządzenie pokoju ich pociech. Coraz modniejsze stało się urządzanie pokoju w sposób minimalistyczny, a meble coraz częściej są kupowane ręcznie robione lub na zamówienie. W zależności od płci wróciła moda na kolory standardowe tj. dla chłopca przewaga koloru niebieskiego, a dla dziewczynek przewaga koloru różowego.

Wybór koloru ścian i dodatków

Jak już wcześniej zostało napisane modne stały się standardowe kolory tj. dla chłopca niebieski, a dla dziewczynki kolor różowy. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z zastosowaniem tych kolorów. Warto połączyć je z barwą białą, a coraz częściej w przewadze stosuje się kolor biały, a kolor niebieski bądź różowy stosowany jest jako dodatek urozmaicający. Przy wyborze odpowiedniego koloru pamiętajmy o wpływie konkretnych barw na nastrój dziecka. Barwy ciemne będą zbyt przytłaczające, ale zastosowanie dużej ilości koloru żółtego będzie natomiast zbyt wściekła/agresywna.

Wybór mebli do pokoju dziecka

W zależności od budżetu domowego mamy możliwość zakupu przeróżnego rodzaju mebli. Jeżeli nasz budżet jest niewielki to kupując niewielką ilość mebli możemy zaaranżować pokój w stylu minimalistycznym. Jest to niezwykle estetyczne, a jednocześnie mamy dużą przestrzeń do zabaw z dzieckiem. Innym rozwiązaniem na ograniczony budżet domowy na aranżację wnętrza jest samodzielna budowa mebli. Własnoręcznie robione meble stały się bardzo modne i coraz częściej stosowane. W internecie znajdziemy wiele projektów wykonania mebli. Jednym z wielu pomysłów dla chłopca jest budowa łóżka w kształcie samochodu. Dodatkowo znajdziemy wiele projektów na budowę wszelakich skrzynek, pojemników, a nawet lampek czy żyrandoli.

Materiał na pokrycie podłogi

Bardzo zróżnicowanie ostatnimi czasy podchodzimy do pokrywania podłóg w naszych mieszkaniach. Ten sam trend przeniósł się do pokoi dziecinnych. Coraz częściej na podłodze spotkamy gres wraz z ogrzewaniem podłogowym. Ten materiał cechuje się wyjątkową łatwością w utrzymaniu czystości, ale w razie upadku dziecka jest bardzo twardy. Innym materiałem na pokrycie podłogi jest gruba wykładzina. Niewątpliwie w razie upadku dziecka taki materiał będzie bezpieczniejszy, ale warto zwrócić uwagę na konieczność częstego prania wykładziny ze względu na dużą chłonność wykładziny.

Tablica w pokoju dziecka

W celu przełamania koloru ściany i urozmaicenia kolorów jak również zapewnienia rozrywki naszym pociechom możemy ze ściany zrobić tablicę do rysowania po niej kredą. Tablicę taką można namalować na ścianie i stworzyć z niej nawet wzór. Zapewni to dobrą zabawę dla dzieci na wiele długich godzin.

Podsumowanie

Podsumowując urządzenie pokoju dziecka zależy w dużej mierze od posiadanego na ten cel budżetu. Rozwiązań jest wiele i przed rozpoczęciem zakupów warto się zastanowić jakie kolory i materiały chcemy wykorzystać w pokoju dziecka. Jeżeli nie mamy aktualnie pomysłu na urządzenie pokoju, a nasz budżet na o pozwala, to możemy skorzystać z porad projektanta wnętrz.

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

About Aga

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu. Contact: Website | More Posts

Leave a comment

Your email address will not be published.


*