Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym to polega?

Młoda, jędrna, pozbawiona zmarszczek skóra to marzenie wielu dojrzałych kobiet. Gładka cera jest bowiem oznaką zdrowia i sprawia, że kobieta czuje się piękna. Proces starzenia się organizmu, w tym skóry, jest czymś naturalnym, dotyka wszystkich ludzi bez względu na płeć, rasę, narodowość i pozycję społeczną. Od zarania dziejów panie na całym świecie szukają przeróżnych sposobów zapobiegania i niwelowania zmarszczek. Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej, jaki obserwujemy w ostatnich 20 latach umożliwił niemożliwą wcześniej technikę likwidacji pojawiających się w pewnym wieku bruzd na skórze poprzez wypełnianie ich kwasem hialuronowym. W niniejszym artykule zdradzamy tajniki takiego zabiegu.

Czym są zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki można już zauważyć po 25 roku życia, ale bywa, że pojawiają się znacznie wcześniej lub znacznie później. Są zmorą wielu kobiet i są pierwszą, widoczną oznaką starzenia się organizmu. Zmarszczki to nic innego, jak miejscowa dystrofia skóry, która pojawia się miejscowo wraz z wiekiem. Jej przyczyną jest coraz mniejsza ilość wody, kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w skórze. Wiele kobiet stara się je niwelować – różnymi metodami.

Współcześnie najczęściej wykorzystywanym preparatem w procesie redukcji i niwelowania zmarszczek jest kwas hialuronowy. Wynika to z faktu, iż jest on całkowicie bezpieczny dla człowieka, gdyż substancja ta naturalnie występuje w organizmie. – mówi Krzysztof Łuksza z kliniki Biogenica.

Poza czynnikami wewnętrznymi, powstawaniu zmarszczek sprzyja: promieniowanie słoneczne UVA i UVB, niewłaściwa dieta, odwodnienie, stres, palenie papierosów, nieodpowiednia pielęgnacja skóry i wahania wagi – np. jej gwałtowny spadek.

Zabieg wypełniania zmarszczek – na czym polega?

Przed zabiegiem na miejsca na ciele pacjenta, które mają zostać poddane zabiegowi nakłada się specjalny krem ze środkiem znieczulającym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dużego dyskomfortu. Następnie za pomocą bardzo cienkich igieł w wybrane obszary aplikuje się kwas hialuronowy. Wypełnia on bruzdy nadając skórze gładkość i elastyczność, wyrównując ubytki i nawilżając – przedstawia przebieg zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym dr Łuksza, specjalista z kliniki Biogenica.

W celu uzyskania możliwie najlepszego efektu, lekarz wykonujący zabieg po zakończeniu wstrzykiwania kwasu, przeprowadza ręczny masaż ostrzykniętych miejsc, aby dokładnie uformować i wymodelować poddawaną korekcie część skóry. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast po jego zakończeniu.

Wypełnienie zmarszczek to zabieg, na który decyduje się coraz więcej osób. Nic dziwnego, daje on szybkie rezultaty, jest bezpieczny i nie wiąże się z nim konieczność długiego powrotu do sprawności. Warto zatem pomyśleć o nim – szczególnie teraz, na wiosnę, gdy mamy tyle energii i ochoty na wprowadzanie zmian w swoim życiu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*