Zegarki Fossil – historia marki

Firma Fossil słynie z zegarków, które charakteryzują się nie tylko fantastycznym, oryginalnym wyglądem, ale również funkcjonalnością. Zegarki Fossil są zatem połączeniem nie tylko precyzji wykonania z ciekawym designer, jak również jest to zestawieniem inspiracji oldskulowym stylem z nowoczesną technologiem.

Ów połączenie doceniają przede wszystkim fani szeroko pojętego stylu vintage. Co jest największą zaletą zegarków Fossil? Przede wszystkim wykonanie. Mów się, że producenci wykonują paski z naturalnej skóry, jak również stal szlachetna i kamienie szlachetne nie są gehenną dla alergików. Dzięki temu każdy klient może wybrać odpowiedni dla siebie model zegarka.

Jak rozwijała się firma Fossil?

Każda firma rozwija się – uczy się wprowadzać towary na rynek, prowadzić dialog z konsumentami i dostosowywać produkty do ich potrzeb. Firma Fossil jest stosunkowo nowa na rynku. Jej powstanie związane jest z datą 1984. Wtedy to powstała korporacja z siedzibą w Texasie, w Richardson. Fossil powstała niejako z inicjatywy Toma Kartsotisa, który główkował nad połączeniem tworzącym tak modny i stylowy styl vintage. Na początku marka mieściła się w niewielkim butiku, a później znacząco rozwinęła skrzydła. Jak długo popularność Fossil wisiała jedynie w amerykańskim powietrzu? Otóż niedługo. Niedługo później, firmę Fossil pokochał i docenili konsumenci na całym świecie.

Ów reputacja broni się nienagannymi produktami, ale też odpowiednio zaaranżowanymi kampaniami marketingowymi, dzięki którym pozytywny wizerunek firmy w oczach konsumentów się utrzymuje, oraz przenosi na coraz to nowych klientów. Obecnie firma Fossil zajmuje się współpracą z najbardziej znanymi markami, takimi jak Adidas czy Michael Kors, Emporio Armani. Firma może również szczycić się tym, że występują jako swoista wzmianka w takich produkcjach jak ‘’Piraci z Karaibów’’ czy ‘’Star Wars’’. Punkt kulminacyjny nastąpił w roku 2013, kiedy to pojawiła się ekskluzywna linia zegarków wykonywanych w Szwajcarii. Firma Fossil podejmuje coraz to nowe inicjatywy i zaskakuje klientów profesjonalizmem, kreatywnością i doskonałymi zegarkami.

Jak obecnie kultywowana jest tradycja firmy Fossil, w ocenie konsumentów?

Najbardziej znaczącą wizytówką firmy jest to, jak wypowiadają się na jej temat konsumenci. Otóż reputacja firmy Fossil wśród klientów jest mocna, a posiadacze zegarków bardzo chwalą przedmioty, które noszą każdego dnia na nadgarstkach. Ponadto, noszą je z dumą bo posiadanie zegarka Fossil to niemalże luksus. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydanie takiej kwoty na zegarek, ale ludzie, którzy to zrobią – na pewno nie żałują.

Co konkretnie mówią konsumenci na temat firmy Fossil, jak toczy się współcześnie historia firmy? Zaczerpnijmy przykładowej wypowiedzi z forum: ‘’ Do tysiąca spokojnie kupi się fajnego japończyka czy nawet tańszego szwajcara. Pytanie tylko czy te zegarki spodobają się kobiecie, która ewidentnie szuka zegarka jako modnego dodatku. Według mnie żadne Casio czy Seiko nie spełni tej roli tak dobrze jak Fossil. Czasami nie ma co uszczęśliwiać kogoś na sile kupując mu jak najlepszy zegarek za tysiąc złotych, gdzie ta osoba może być dużo bardziej zadowolona z wyglądu zegarka za 500 czy 600 złotych’’.

Do lepszego poznania zegarków marki Fossil przydać się może ten serwis: http://zegarki-fossil.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*