37 zł za ubezpieczenie sportowe dziecka. Sprawdź na mubi.pl!

Aktywność ruchowa dziecka to jeden z elementów wpływających pozytywnie na jego rozwój. Zajęcia z wychowania fizycznego w szkole, pozalekcyjne zajęcia sportowe i gry w piłkę pod domem to ponadto coś, co dzieci lubią najbardziej. Chyba każdy rodzic pamięta, jak sam w dzieciństwie biegał po podwórku całymi dniami. Nie sposób zapomnieć też mniejszych i większych urazów, których doznawało się w czasie tej aktywności. To zatem jeden z powodów, dla których warto zadbać o dziecko, nie tylko pilnując go, tłumacząc mu, jak powinno dbać o własne bezpieczeństwo, ale także wykupując dla niego ubezpieczenie sportowe.

NNW szkolne zapewni właściwą ochronę

Placówki oświatowe i opiekuńcze często proponują rodzicom zgłoszenie dziecka do grupowego ubezpieczenia chroniącego przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW szkolne, bo o nim mowa, działa nie tylko w czasie zajęć szkolnych, ale także podczas przerw między lekcjami, w drodze do szkoły i ze szkoły, w czasie zajęć popołudniowych, również tych sportowych, oraz rodzinnych wyjazdów z rodzicami za miasto i gry w piłkę na podwórku. Odszkodowanie zostanie wypłacone także wtedy, gdy dziecko pojedzie na kolonię lub obóz sportowy i podczas tego pobytu skręci kostkę, grając w piłkę. Przy wyborze ubezpieczenia, które ma obowiązywać także podczas zagranicznego wyjazdu, ważne jest, czy ubezpieczyciel będzie chronił dziecko tylko w Polsce, czy również w innych krajach.

Podstawą ubezpieczenia sportowego jest ochrona na wypadek doznania przez dziecko uszczerbku na zdrowiu, np. złamania nogi, skręcenia nadgarstka, zwichnięcia barku. Nie jest to jednak jedyne zdarzenie objęte ochroną ubezpieczyciela. Odszkodowanie z NNW rodzice dziecka otrzymają, gdy:

  • zachoruje ono ciężko,
  • będzie wymagało hospitalizacji,
  • poniesie śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
  • będzie wymagało kosztownego leczenia i rehabilitacji,
  • będzie potrzebowało środków ortopedycznych.

Ponadto polisa sportowa dziecka zapewni poradę psychologa, jeśli ta będzie konieczna. Ubezpieczyciel pokryje nawet koszty operacji plastycznej lub odbudowy stomatologicznej po szkodzie.

Które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie sportowe dziecka?

Chcąc ubezpieczyć dziecko na wypadek kontuzji doznanej podczas uprawiania sportu, szukaj oferty NNW szkolnego, w ramach którego ubezpieczyciel zapewni wsparcie Twoim pociechom. Jest to dosyć popularny rodzaj ochrony, dlatego znajdziesz takie ubezpieczenie bez problemu. Możesz zajrzeć na stronę Avivy, PZU, Generali, TUZ, Proamy, a także sprawdzić ceny na https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-sportowe-dla-dzieci/.

Ile kosztuje ubezpieczenie sportowe dziecka?

Te sporty obejmują ochroną NNW szkolne

Jak obliczyć wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu?

Ubezpieczyciele publikują tabele, w których określają, jaki procent uszczerbku na zdrowiu oznacza doznanie danego urazu. Jednocześnie jest to wskazanie, jaka część sumy ubezpieczenia zostanie wypłacona poszkodowanemu dziecku podczas aktywności fizycznej. Tabelę można znaleźć w dokumencie Ogólnych Warunków Ubezpieczeń każdego z towarzystw ubezpieczeniowych.

Przykład:

Pani Joanna wykupiła dla dziecka ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia 20000 zł za uszczerbek na zdrowiu. W czasie trwania ochrony syn złamał lewą rękę, co ubezpieczyciel uznał za 15-procentowy uszczerbek. Wypłacił zatem odszkodowanie w wysokości 3000 zł.

Jakie sumy ubezpieczenia za uszczerbek na zdrowiu są dostępne w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych? Możesz się o tym dowiedzieć na https://mubi.pl/nnw-szkolne/.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*