Beton architektoniczny na ścianę w kuchni

Beton nie jest współczesnym wynalazkiem. Znany jest od starożytności. Jeszcze kilka lat temu beton kojarzył nam się ze smutnymi blokowiskami z okresu PRL-u, koszmarnie brzydkimi betonowymi ogrodzeniami, fabrycznymi halami i magazynami. Świat nie stoi jednak w miejscu, wciąż pojawiają się nowe technologie. To one pozwoliły na stworzenie betonu architektonicznego, który daje wiele możliwości.

Z czego powstaje beton architektoniczny?

Od lat do produkcji betonu używane są te same składniki: cement, piasek kwarcowy, woda. Także do produkcji betonu architektonicznego wykorzystywane są te same składniki. Ale różnica pomiędzy produkcją betonu zwykłego a architektonicznego polega na zastosowaniu oznaczonego symbolem CEM III cementu hutniczego. To on sprawia, ze zastygnięty beton architektoniczny ma jaśniejszy niż beton tradycyjny kolor. Aby otrzymać wysokiej jakości beton architektoniczny nie wystarczy jedynie użyć właściwego cementu. Należy mieć także bardzo dużą specjalistyczną wiedzę, która pozwoli poszczególne składniki połączyć w odpowiednich proporcjach. Z mieszanki cementu hutniczego, wody i piasku powstaje beton architektoniczny, który może zostać wykorzystany między innymi do produkcji gładkich lub strukturalnych płyt betonowych.

Płyty z betonu do kuchni

Dostępne obecnie na rynku betonowe płyty są znakomitą alternatywą dla płytek ceramicznych, którymi tradycyjnie wykańczamy ściany w naszych kuchniach. Nie musimy obawiać się, że ściana w kuchni wykończona betonowymi płytkami bardzo szybko zniszczy się ze względu na kontakt z tłuszczem i panującą w niej wysoką wilgotność. Betonowe płyty przeznaczone na ściany w kuchni zabezpieczone są specjalnymi impregnatami do betonu. Są odporne nie tylko na plamy z pryskającego tłuszczu, ale także na wilgoć. Warstwa impregnatu sprawia, że wszelkie zabrudzenia, które mogą pojawić się na ścianie usuniemy bez żadnych problemów. Betonowe płytki sprawdzą się także jako wykończenie posadzki w kuchni. Płyty mają różne odcienie szarości: od niemal białego, poprzez charakterystyczny dla tradycyjnego betonu aż po antracytowy. Świetnie więc pasują do kuchni, w której kuchenne akcesoria mają jaskrawe lub zgaszone barwy. Doskonale betonowa ściana wygląda również w połączeniu z naturalnymi tkaninami oraz z drewnem.

Inne możliwości wykorzystania betonu architektonicznego
Beton architektoniczny podbija serca Polaków. Jest on niezwykle gorącym trendem, coraz więcej osób wprowadza go do swoich wnętrz. Z betonu architektonicznego można wykonać bardzo wiele różnych elementów, nie tylko płytki na ściany i posadzki. Jeżeli nie wyobrażamy sobie ściany w kuchni wykończonej betonowymi płytkami, możemy zdecydować się na betonowy zlewozmywak, blaty w kuchennych szafkach, czy wyspę kuchenną. Beton architektoniczny służy także do wyrobu drobnych elementów dekoracyjnych, śmiało wkracza do łazienek i salonów. Powstają z niego również meble pokojowe o nowoczesnym designie, elementy małej architektury ogrodowej.

Jaki efekt daje beton na ścianach?

Kuchnia, której ściany zdecydujemy się wykończyć płytkami z betonu architektonicznego będzie wyglądała na niewykończoną. Ale we wnętrzach jest zabieg, który stosuje się celowo. Decydując się na zastosowanie betonu w kuchni pamiętajmy, że nie powinien on wystąpić w nadmiarze. Kuchnia, której wszystkie ściany zostaną obłożone betonowymi płytkami przytłoczy nas. Zastosujmy je więc jedynie na jednej ścianie, suficie lub na podłodze i dobierzmy dodatki w ciepłych kolorach. Wnętrze będzie nowoczesne i efektowne, ale nie przytłaczające. Czy beton architektoniczny będzie hitem w 2018 roku? Poznaj trendy w aranżacji wnętrz w 2018 roku – http://www.modernconcrete.pl/aranzacja-wnetrz-trendy-w-2018-roku/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*