Błyszczący czy matowy – jaki błyszczyk do ust wybrać?

Błyszczyki do ust występują w szerokiej gamie wykończeń i formuł. Przy tak wielu dostępnych opcjach wybór tego, który najlepiej Ci odpowiada, może być nie lada wyzwaniem. Zazwyczaj wybór rozstrzyga się pomiędzy błyszczącym a matowym, czyli dwoma najpopularniejszymi wykończeniami błyszczyków na rynku. Które rozwiązanie jest lepsze? Jakie błyszczyki są modne, a które stały się passe?

Kiedy warto wybrać błyszczyki o formule glow?

Tradycyjne błyszczyki do ust to te nadające wargom efekt glow, czyli błyszczące, świecące się i mieniące. Jeszcze do niedawna były one uważane za kosmetyki passe, moda na nie jednak powraca. Nie zdziw się więc, że błyszczący błyszczyk do ust na tagomago.pl/collections/makijaz-usta-blyszczyki to jeden z najpopularniejszych wyborów. Sięgnij po niego, jeśli masz problem z wyschniętymi lub piekącymi wargami. Błyszczyki i pomadki z efektem glow pomogą ukryć te niedoskonałości, a jednocześnie nawilżyć usta. Pamiętaj jednak, mimo iż błyszczyk glow nawilża, to przed jego aplikacją nadal należy nakładać nawilżający balsam do ust.

Błyszczące pomadki i błyszczyki to także dobry wybór, jeśli masz cienkie i wąskie usta. Wynika to z tego, że matowe formuły są mocno napigmentowane i przyciągają uwagę prosto do ust, błyszczące natomiast podkreślają krągłość czerwieni wargowej i tworzą na niej trójwymiarowy efekt. Błyszczyk do ust glow jest więc dobrym przepisem na jędrniejsze i piękniejsze wargi.

Matowe błyszczyki – uważaj, bo wysuszają!

Matowe błyszczyki, chociaż pięknie prezentują się na ustach, to wysuszają. Oznacza to, że z ich używaniem musisz uważać, szczególnie jesienią i zimą. Nawet jeśli Twoje usta są w dobrej kondycji, matowa formuła ma tendencję do zasysania całej wilgoci. Aby temu zaradzić, aplikację matowego błyszczyka do ust zacznij od świeżo speelingowania i nawilżenia. W tych zabiegach pomogą ci specjalne preparaty złuszczające do ust i szczoteczka do zębów z miękkim włosiem, którą wykorzystasz, aby delikatnie złuszczyć usta. Bezpośrednio przed aplikacją pamiętaj też o nałożeniu balsamu o właściwościach nawilżających.

Matowy błyszczyk do ust, chociaż nie jest wolny od wad, ma też zalety. Jeśli lubisz kształt swoich ust i chcesz je podkreślić, matowe formuły są dla Ciebie idealne. Mocno napigmentowane, z zerowym połyskiem, przyciągają oczy prosto do ust. Błaszyk do ust w macie to również dobry sposób na odciągniecie uwagi od niedoskonałości cery i twarzy i skupienie całej uwagi na pięknie podkreślonych ustach.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*