Co to jest Thermocool?

Na całe szczęście sport staje się coraz to bardziej ważnym aspektem w naszych życiach. Częściej i chętniej decydujemy się na uprawianie sportów w celu uzyskania wymarzonej sylwetki, rekreacji lub po prostu – dla zabicia czasu. Wszystko to sprawia, że dziedzina odzieży sportowej skutecznie się rozwija i pojawiają się coraz to nowsze i lepsze rozwiązania technologiczne. Aktualnie na rynku dużo mówi się na temat technologii Thermocool. Czym jest ta technologia, czym się charakteryzuje, jakie są jej właściwości i gdzie znajduje swoje zastosowanie? Zapraszam do artykułu!

Technologia Thermocool

Tak została nazwana nowa technologia opracowana przez firmę Advansa. Tkanina zbudowana została z przędzy hybrydowej w skład której wchodzą różne typy włókien. Znajdują się tu buforujące ciepło włókna typu rurkowatego jak i włókna o płaskich przekrojach, które zwiększają powierzchnię parowania. Technologia Thermocool wykonana jest z przędzy syntetycznej zatem opiera się na produktach syntetycznych. Jeżeli zależy Ci na ekologii – do dyspozycji masz również wersje wykonane również z surowców odnawialnych.

Właściwości Thermocool

Mimo wykorzystania przędz sztucznych, Thermacool charakteryzuje się przede wszystkim dobrymi właściwościami termoregulacyjnymi. Ponadto, dzięki włóknom o przekrojach płaskich zwiększona została powierzchnia parowania przez co na dłużej uzyskamy poczucie komfortu i suchości. Poza tym Thermocool posiada wysoki stopień izolacji cieplnej. Dzięki temu zabezpiecza organizm przed wychłodzeniem w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Dodatkowo nadmiar wilgoci zostaje szybko zebrany z powierzchni skóry i rozprowadzony na dużej powierzchni. Pozwala to na szybsze i bardziej efektowne parowanie – co przyczynia się do utrzymania suchej skóry nawet podczas najbardziej intensywnych treningów. Do tego wszystkiego parowanie zabezpiecza organizm przed przegrzaniem!

Zastosowanie Thermocool

Technologia Thermocool posiada atrakcyjne cechy dla branży sportowej, dlatego świetnie sprawdza się w formie odzieży i wszelkiej bielizny sportowej. Liczy się tutaj również odzież termoaktywna oczywiście. Tu są sprawdzeni producenci dzianin.

Dzięki swoim właściwościom Thermocool pozwala na szerokie zastosowanie w różnych warunkach. W przypadku uprawiania sportów o niskiej aktywności dzianina wykonana za pomocą tej technologii skutecznie zatrzymuje ciepło. Z pomocą włókien systematycznie buforuje ciepło zamykając je przy skórze. Wówczas wymiana ciepła z otoczeniem jest znacznie utrudniona – dzięki czemu na dłużej jesteśmy dogrzani, a dzianina ochrania nas przed wychłodzeniem.

W przypadku uprawiania sportów o wysokiej aktywności ruchowej wytwarzana jest duża ilość potu, aby naturalnie schłodzić organizm. Thermocool dzięki dużej powierzchni i kapilarnej budowie włókien szybko i skutecznie transportuje wodę na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu odzież zostaje sucha na dłużej, a temperatura obniżona.

Podsumowując, dzianiny Thermocool znajdują swoje zastosowanie we wszelkich dyscyplinach sportowych. Za zadanie ma poprawić nasz komfort, niezależnie od panujących warunków. Jeżeli Chcesz poczuć się jak profesjonalista – rozważ kupno tej niezwykłej dzianiny!

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*