Czy esperal pomoże przy problemie alkoholowym?

Problem alkoholowy dosięga coraz więcej osób i można zauważyć, że zmagają się z nim nie tylko osoby w średnim wieku, ale również młodzi. Nie jest to powód do zadowolenia, ponieważ alkohol wpływa negatywnie na zdrowie, karierę zawodową, czy nawet na relacje z bliskimi. Dlatego warto podejmować kroki, które pomogą wrócić do normalnego funkcjonowania. Czy będzie to esperal? Czy esperal będzie dobrym wyborem? Sprawdzamy!

Czym jest esperal?

Zanim przejdziemy do omówienia skuteczności esperalu, należy ustalić, o czym mowa. Co skrywa się pod jego pojęciem? Fachowa nazwa esperalu to disulfiram. Jest to inhibitor dehydrogenazy aldehydowej, enzymu, który przekształca aldehyd octowy do kwasu octowego. Na skutek działania esperalu aldehyd octowy, który wytwarzany jest po zażyciu alkoholu, nie przetwarza się w kwas octowy.

Za to gromadzi w organizmie i wywołuje reakcję alergiczną, a dokładniej mówiąc, pojawiają się bardzo nieprzyjemne dolegliwości. I tak pacjent, który zdecydował się na esperal, po zażyciu alkoholu może odczuwać nudności, wymioty, czy nawet mogą pojawić się duszności. To jednak dopiero początek, ponieważ bardzo często pojawia się również ból głowy, pokrzywka, czy uczucie kołatania serca.

Esperal na problem alkoholowy – dobry pomysł, czy nie?

Tylko czy wykorzystanie esperalu będzie dobrym pomysłem? Czy warto zdecydować się na taki krok? Niektórzy pewnie uznają, że to dość ryzykowne rozwiązanie, ponieważ można ściągnąć na siebie bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Jednak wiele osób nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z nałogiem i nawet długie terapie nie przynoszą efektów.

Esperal nie jest cudownym lekiem, ale jest w stanie pomóc nabrać awersji do spożywania alkoholu i sprawić, że dana osoba zrezygnuje z jego spożywania. Dlatego według nas to rozwiązanie godne uwagi, zwłaszcza że cały zabieg z wykorzystaniem esperalu jest bardzo prosty i praktycznie bezbolesny. Co więcej, wykonują go wykwalifikowane osoby, więc można być pewnym, że wszystko przebiegnie bezproblemowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*