Czy rowery holenderskie są modne w 2021 roku?

Young beautiful woman riding a bicycle on the bridge over the water channel in Amsterdam old city
Fenomen rowerów holenderskich przywędrował do nas z samej stolicy Holandii, czyli z Amsterdamu. Większość mieszkańców tego europejskiego miasta porusza się na co dzień właśnie na tych jednośladach. Pierwsza holenderka powstała wiele lat temu, ale czy to oznacza, że dzisiaj nie są już modne? Wręcz przeciwnie! Sprawdź, skąd bierze się ich fenomen, dlaczego są tak często wybierane i co wpływa na komfort jazdy nimi.

Rowery holenderskie w stylu vintage – największy trend ostatnich lat

Rowery holenderskie lub inaczej miejskie to specyficzny rodzaj roweru. Jeśli zobaczymy na ulicy taki jednoślad, od razu będziemy wiedzieć, do jakiej kategorii go przypisać. Holenderki mają swój bardzo charakterystyczny styl. Ich cechy rozpoznawcze to duże koła, masywna konstrukcja oraz obecność wielu różnych dodatków, takich jak: kosz, bagażnik, nóżka, światła, osłona na łańcuch, dzwonek itp. Rowery holenderskie zostały zaprojektowane tak, aby umożliwiały wygodną jazdę w wyprostowanej pozycji, niezależnie od stroju użytkownika.

Wszystkie cechy oraz wygląd holenderek sprawiają, że są one mocno kojarzone z dawnymi czasami, kiedy to nasi rodzice czy dziadkowie poruszali się właśnie na takich jednośladach. A to oznacza, że obecnie można określić je mianem vintage. A z racji tego, że styl ten jest jednym z największych trendów od wielu sezonów, to i również rowery vintage są modne. Można powiedzieć, że rok 2021 to czas holenderek.

Rowery holenderskie, a moda na aktywny styl życia

Obecnie zaobserwować można też modę na aktywny styl życia. Coraz więcej osób korzysta z siłowni, klubów fitness i basenów. Większy ruch można też zauważyć na ścieżkach rowerowych i biegowych. Ludzie zaczynają bardziej dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Oprócz wprowadzenia do swojego planu dnia treningów zmieniają też inne nawyki. Wiele osób zrezygnowało z dojeżdżania do pracy samochodem czy autobusem i przerzuciło się na rower – właśnie na rower holenderski. A dlaczego? Ponieważ jest on stworzony właśnie do takich okoliczności.

Można nim dojechać do pracy, szkoły, na uczelnię, a nawet na zakupy. Holenderki charakteryzują się obecnością koszyka i bagażnika, dlatego bez problemu można zabrać ze sobą plecak, torebkę czy nawet duże torby z zakupami. Dodatkowo panie nie muszą rezygnować z ubierania sukienek, ponieważ twórcy tego jednośladu zadbali o to, aby jazda była komfortowa niezależnie od stroju.

Czy warto kupić rower holenderski w 2021 roku?

Warto kupić rower holenderski czy nie warto? Jest modny w 2021 roku czy nie jest? Odpowiedź na oba te pytania to: zdecydowanie tak. Na ulicach miast zauważyć można masę osób, które poruszają się właśnie w ten sposób. Rower jest wygodny, funkcjonalny, a do tego rezygnacja z samochodu to korzyść dla naszego zdrowia oraz dla planety. Dzięki temu, że codziennie do pracy dojeżdżamy rowerem, produkujemy o wiele mniej spalin, które źle wpływają na środowisko.

A jeśli właśnie myślisz o zakupie holenderki, to pamiętaj, aby odpowiednio dobrać parametry roweru do siebie. Warto również kupować u sprawdzonych producentów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, zakupiony przez Ciebie rower będzie dobrej jakości. Jeśli ogranicza Cię budżet, to koniecznie sięgnij do narzędzia porównywarka cen, która zestawi dla Ciebie podobne produkty w różnych sklepach. Dzięki temu możesz wybrać miejsce, które oferuje najkorzystniejsze ceny.

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*