Dlaczego warto stosować terapię dla par?

W życiu partnerskim jak i małżeńskim naturalną koleją rzeczy są lepsze i gorsze chwile. Nie ma tutaj reguły – kryzys może spotkać dosłownie każdą parę, na każdym etapie związku. Nie ważne jak długo jesteśmy ze sobą – dotkliwe konflikty potrafią skutecznie zniszczyć związek doprowadzając nawet do rozstania. Jest ono jednak bolesnym i nie najlepszym sposobem zażegnania sprawy. Warto zastanowić się i pomyśleć nad tym co można zrobić by zawalczyć o związek. Z tego właśnie względu terapia dla par jest wartą przemyślenia metodą ratowania związku.

Co doprowadza do rozpadu związku?

Bodźców jest bardzo wiele, lecz jest jednak kilka najczęstszych przyczyn kłótni i sporów w związku. Głównym tutaj przykładem jest po prostu pieniądz. Pogoń za karierą, a co za tym idzie, odsunięcie rodziny na drugi plan jest tutaj głównym czynnikiem. Niezależność finansowa tylko jednej ze stron związku również często wprowadza toksyczność. Często też podczas kłopotów finansowych nie jesteśmy w stanie spokojnie ze sobą rozmawiać. Innymi przykładami poważnym konfliktów w związku są na przykład – podział obowiązków, różne poglądy co do wychowania potomstwa, lub po prostu opuszczenie domu rodzinnego przez dzieci. Innym równi częstym przypadkiem jest podłoże problematyczne wniesione do związku przez jedno lub obojga za stron. Problemy na tle emocjonalnym i psychicznym wyniesione z okresu dzieciństwa często zaczynają potęgować w późniejszym etapie życia, co jest niezwykłym zaskoczeniem dla partnera w związku.

Gdzie szukać pomocy?

Na samym początku warto popytać wśród znajomych lub rodziny. Wbrew pozorom ludzie często korzystają z pomocy terapeuty i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś będzie w stanie polecić kogoś godnego zaufania i uwagi. W innym przypadku warto również poszukać odpowiedniego specjalisty w internecie. Aktualnie istnieje kilka wartych uwagi serwisów, które rzetelnie oceniają terapeutów poprzez opinie internautów. W ten sposób możemy wybrać najlepszą możliwą opcję w naszej okolicy w ekspresowym tempie. Warto mieć na uwadze, że przy pierwszej wizycie możemy śmiało zapytać specjalistę o dokumentowe potwierdzenie jego wykształcenia i uprawnień. Dla niego nie będzie to nic haniebnego – a Wy będziecie mieli pewność co do jakości usług specjalisty.

Jak wygląda i przebiega terapia?

Na samym początku terapeuta dokona rozpoznania wstępnego. Oceni on stopień problematyki konfliktu i rozpozna przyczyny rozpadania się związku. W następnym kroku zaproponuje on sposób udzielania terapii – długość i częstotliwość poszczególnych spotkań. Warto mieć na uwadze to, że w konkretnych przypadkach może zaproponować terapię indywidualną dla jednej ze stron związku. Dzieję się tak w przypadku, gdy konkretna osoba wnosi do związku negatywne podłoże problematyczne i niekoniecznie chce opowiadać o tym w obecności partnera/partnerki.

Naprawa toksycznego i rozpadającego się związku bywa niesamowicie trudna i często długotrwała. Jednak taki naprawiony związek potrafi zyskać na trwałości a partnerzy są w stanie zakochać się w sobie na nowo.

Dowiedz się więcej na ten temat tutaj: http://www.otowroclawpowiat.pl/news.php?id=106793

Avatar

O Artykuł zewnętrzny

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*