Dobór cieni do koloru oczu

Cienie do oczu

Makijaż oczu jest jednym z najważniejszych elementów całego makijażu. Dzięki efektownemu makijażowi można ukryć różne mankamenty oka. Należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego cienia. Ważne, aby dobrać cień do koloru oczu.

Wiele osób ma problem z określeniem, jaki cień pasuje do jego oczu. Obecnie dostępne są cienie w różnych kolorach, tonacjach i o różnym połysku. Jest jednak kilka zasad, którymi trzeba się kierować wybierając kolor cieni do oczu.

Jakie kolory wybrać

Wybierając kolor cieni do oczu, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Nie tylko kolor tęczówki ma znaczenie. Ważny jest również kolor włosów oraz karnacja. Wszystkie wymienione czynniki mają wpływ na to, czy ktoś będzie wyglądał dobrze w danym kolorze. Jeśli chodzi o kolor włosów, do brązu pasują takie kolory jak: łososiowy, fiolet, wrzosowy, brąz.

Do rudych, brąz i zielenie, brunetki powinny wybierać cienie w kolorze czekoladowy brąz, śliwkowy fiolet czy purpura. Dla blondynek cienie szare, złote. Posiadaczki niebieskich oczu powinny wybierać cienie w kolorze brązowym, zwłaszcza przydymione brązy. Cienie w kolorze błękitnym również pasują do niebieskich oczu, skutecznie je podkreślają.

Dobrym wyborem mogą się również okazać cienie w kolorze delikatnych szarości. Do zielonych oczu idealnie pasują cienie nude, zarówno mocniejsze i delikatniejsze. Głębie spojrzenia można uzyskać stosując cienie w kolorze fiołkowym, wrzosowym i purpurowym. Jeśli chodzi o makijaż dla oczu brązowych, najlepszym wyborem są kolory lila i brązy. Można użyć również cienia w kolorze łososiowym czy brzoskwiniowym. Niektórzy uważają, że do oczu brązowych pasują właściwie cienie we wszystkich kolorach. Oczy piwne najlepiej podkreślić cieniem w kolorze brązowym bądź brzoskwiniowym, kontrastującymi barwami będzie fiolet i błękit.

Do oczu szarych pasują jasne róże, szarości, kolor srebrny oraz grafitowy. Wiele osób uważa, że dobieranie cieni do koloru oczu to mit. Można oczywiście złamać makijażowe zasady i postawić na eksperyment. Wiele kobiet nie dopasowuje cieni do koloru oczu, włosów i karnacji, wybierają takie barwy, w których dobrze się czują. Często wybór koloru cienia do powiek determinowany jest stylizacją czy dodatkami, jakie zamierzamy założyć. Taki eksperyment może okazać się bardzo efektowny.

Kolory dla wszystkich

Są tak zwane neutralne kolory cieni, które służą delikatnemu podkreśleniu oczu. Takie odcienie jak np. wanilia będą pasowały każdej kobiecie. Cienie w neutralnych kolorach najczęściej wybierane są na co dzień, zwykle kobiety nie używają cieni o intensywnych kolorach kiedy idą do szkoły, na uczelnie czy do pracy. Najpopularniejsze są delikatne odcienie nude.

Dzięki takim kolorom można skutecznie podkreślić oczy. Dostępne są różne rodzaje cieni do powiek. Cienie prasowane (najbardziej popularne), cienie sypkie, cienie w płynie, w kremie i w kredce. Niezwykle modne są cienie lśniące, wykorzystywane przy wykonywaniu makijażu okazjonalnego. Wiele osób młodych wybiera cienie oszronione, czyli perłowe. Należy pamiętać, ze cienie połyskujące mogą podkreślać zmarszczki.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*