Dobra gra wstępna – ile powinna trwać?

Gra wstępna

Gra wstępna jest bardzo ważną częścią każdego zbliżenia. Powinna być traktowana, jako wprowadzenie do dalszych czynności kontaktu fizycznego. Według specjalistów gra wstępna jest najważniejszym momentem całego stosunku.

Jest to również akt emocjonalny, poprzez który kochankowie mogą wyrazić swoje uczucia. Stanowi wyraz szacunku do partnera. Czas trwania gry wstępnej jest indywidualną sprawą każdego z partnerów. Ważne, aby obserwować reakcje partnera. Gra wstępna powinna być prowadzona aż do czasu rozgrzania lub osiągnięcia stanu pożądania. Udowodniono, że gra wstępna pobudza hormony wywołujące zmiany fizjologiczne i zapewnia to prawidłowy przebieg zbliżenia miłosnego.

Jaki jest cel gry wstępnej

Gra wstępna często pozytywnie wpływa na jakość współżycia seksualnego. Jej głównym celem jest odprężenie się oraz rozładowanie napięcia. Wykonując różne czynności, jak pocałunki, dotyk, partnerzy stymulują narządy płciowe lub inne strefy erogenne.

Ile powinna trwać gra wstępna

W tym zakresie nie ma reguły. Powszechnie wiadomo, że kobiety potrzebują dłuższej gry wstępnej. Podniecenie seksualne u kobiet trwa około 13 minut. Zaledwie 30 % kobiet może osiągnąć pełną satysfakcję seksualną podczas stosunku bez gry wstępnej. Większość mężczyzn nie potrzebuje gry wstępnej. Wynika to z faktu, że mężczyźni osiągają dużo szybciej niż kobiety stan podniecenia seksualnego wystarczający do odbycia stosunku.

Mężczyźni powinni jednak się zdecydować na grę wstępną, ponieważ może to pozytywnie wpłynąć na jakość stosunku oraz pozwala intensywnie przeżyć erotyczne spełnienie. Czasami mężczyźni chcą uniknąć gry wstępnej, partnerka w takiej sytuacji powinna odpowiednio zachęcić partnera. Mężczyźni są wzrokowcami, podniecenie wywołuje patrzenie na partnerkę. Ważne są jej gesty oraz reakcje. Bardzo ważne jest więc aby partnerka zadbała o wyjątkowy wygląd, założyła seksowną bieliznę.

W przypadku kobiet bardzo ważne są doznania zmysłowe jak zapach, dotyk. Cykl seksualny mężczyzny trwa średnio 2,8 minuty i obejmuje 5 etapów: pojawienie się myśli o seksie, erekcję, orgazm, rozluźnienie prącia, utratę wzwodu. Dobrym afrodyzjakiem może okazać się waniliowa kąpiel. W tym celu warto kupić świece, żel pod prysznic oraz płyn do kąpieli o tym zapachu.

Ciekawym pomysłem jest również użycie specjalnej czekolady do malowania ciała. Popularną formą gry wstępnej jest masaż erotyczny, aby zwiększyć doznania można użyć pachnących olejków. Istnieją różne pomysły na zorganizowanie gry wstępnej. Warto wybrać odpowiednią bieliznę oraz zadbać o wyjątkowy nastrój. W tym celu można zapalić aromatyczne świece oraz przygotować masaż erotyczny. Bardzo ważna jest rozmowa z partnerem o swoich potrzebach.

Jeżeli kochankowie znają swoje fantazje to pozytywnie wpływa na ich życie seksualne. Wiele par używa różnych afrodyzjaków takich jak owoce morza, brzoskwinie, banany, można zdecydować się też na lampkę wina bądź szampana. Należy również pamiętać o utrzymywaniu kontaktu wzrokowego z partnerem lub zerkaniu od czasu do czasu prosto w oczy.

Avatar

O

Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

Avatar
Jestem pasjonatką dosłownie wszystkiego co kobiece i chcę się dzielić swoją wiedzą w tym zakresie. Udzielam moim czytelniczkom różnego rodzaju porad na kwestie, które je interesują. Nierzadko poruszam także tematy tabu.

6 Komentarze

  1. Seks odchudza? no to świetnie. Ja muszę schudnąć ale zastanawiam się nad grą wstępną. Nie chcę mojego Miśka nudzić. Dziś zakupiłam sobie seksowną bieliznę e felina. Ciekawa jestem jego reakcji jak przyjdzie. Najpierw może jeszcze wspólny prysznic a potem igraszki.

  2. Gra wstępna jest szalenie istotna! 😀 Muszę dać mojemu facetowi ten artykuł do przeczytania, bo on chyba niestety nie zdaje sobie z tego sprawy 🙁 heh

  3. Ja jako facet lubię grę wstępną,aczkaczkolwiek jak jestem bardzo podniecony, raczej nie w głowie mi wstępne mizianie. W takiej sytuacji liczy się czas 🙂 Może brzmi to dość nie na miejscu, ale taka jest czasem natura mężczyzn. Moja kobieta nie narzeka. Na początku związku, owszem można się bawić w takie tam. Później jest już inaczej, ale wcale nie nie gorzej.

  4. Ja z mężem nie mam w sumie takiego czegoś, jak gra wstępna. Może coś na jej kształt, ale nie nazwałbym to grą występną. Jak dwoje ludzi się kocha i ma na siebie ochotę, to gra wstępna raczej się nie przydaje 🙂 Zawsze to jednak jakieś urozmaicenie. Nie mniej jedank uważam, że gra wstepna powinna trwać do max 20 min.

  5. Nie uważam, że gra wstępna jest zawsze potrzebna. Jeśli dwoje ludzi jest odpowiednio podnieconych, można obrazu przejść do rzeczy. Czasem namiętność jest silniejsza od poświęcenia czasu na wstęp. Kto próbował ten wie:-) Gra wstępna oczywiście też może być ciekawym doświadczeniem. Wszystko zależy od sytuacji i relacji dwojga ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*